Teraz čítate
Odpad z elektrických vedení v Číne po novom odstraňujú špeciálne drony s plameňometom

Doteraz si si možno myslel, že odpad, ktorý je zachytený na elektrických vedeniach, odstránia pracovníci elektrární. Áno, je to jedno riešení, no  takáto možnosť však zrejme neplatí v ďalekej Číne. Tam je odpad z vedení totiž odstraňovaný špeciálnymi dronmi chrliacimi plamene. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Samotný odpad na elektrickom vedení nie je ničím nezvyčajným, no rozhodne je netradičné jeho odstránenie v Číne pomocou dronov s plameňometom. Tento spôsob sa môže zdať pomerne nebezpečný a práca s takýmto strojom niekedy môže skončiť naozaj zle. Dá sa taktiež povedať, že je táto činnosť rovnako nebezpečná ako keby niekto vyliezol na stožiar a odpad odstránil ručne. Pracovník ovládajúci dron potrebuje zachovať pokoj a rozvahu, aby nenastala situácia, v ktorej by mohol špeciálny dron s plameňometom niekomu ublížiť.

zdroj fotografie: Gizmodo

Nenechaj si ujsť
Tech News: Nové donášky dronom cez Amazon Prime Air budú čoskoro dostupné aj pre širokú verejnosť

V Číne však zrejme príliš na bezpečnosť pri práci nedbajú. Oblečenie pracovníka vôbec nie je ohňovzdorné a na ochranu hlavy mu slúži iba prilba. Z tohto odevu by sa pri nesprávnej manipulácií mohla v zlomku sekundy stať smrtiaca pasca. Prípadná havária tak zrejme členom tímu nerobí veľké starosti.

zdroj fotografie: Gizmodo

Nie je známe, kde boli tieto zábery zachytené a ani za akými účelmi bola táto situácia vyvolaná. Môže sa však jednať len o testovanie tohto drona s plameňometom, ktorý zrejme budú v budúcnosti pracovníci elektrární v Číne využívať na riešenie podobných situácií. Len dúfajme, že týmto „revolučným“ spôsobom nenarobí dron viac škody ako úžitku.



Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
60%
Chcem to
0%
Mám to
20%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Študujem na vysokej škole a zaujímam sa o novinky vo svete technológií, ktoré ma neustále neprestávajú prekvapovať. Môj záujem ma doviedol až k portálu FonTech.sk, kde pracujem ako redaktor. Kontakt: [email protected]