Doteraz si si možno myslel, že odpad, ktorý je zachytený na elektrických vedeniach, odstránia pracovníci elektrární. Áno, je to jedno riešení, no  takáto možnosť však zrejme neplatí v ďalekej Číne. Tam je odpad z vedení totiž odstraňovaný špeciálnymi dronmi chrliacimi plamene. 

Samotný odpad na elektrickom vedení nie je ničím nezvyčajným, no rozhodne je netradičné jeho odstránenie v Číne pomocou dronov s plameňometom. Tento spôsob sa môže zdať pomerne nebezpečný a práca s takýmto strojom niekedy môže skončiť naozaj zle. Dá sa taktiež povedať, že je táto činnosť rovnako nebezpečná ako keby niekto vyliezol na stožiar a odpad odstránil ručne. Pracovník ovládajúci dron potrebuje zachovať pokoj a rozvahu, aby nenastala situácia, v ktorej by mohol špeciálny dron s plameňometom niekomu ublížiť.

zdroj fotografie: Gizmodo

Nenechaj si ujsť
Tech News: Nové donášky dronom cez Amazon Prime Air budú čoskoro dostupné aj pre širokú verejnosť

V Číne však zrejme príliš na bezpečnosť pri práci nedbajú. Oblečenie pracovníka vôbec nie je ohňovzdorné a na ochranu hlavy mu slúži iba prilba. Z tohto odevu by sa pri nesprávnej manipulácií mohla v zlomku sekundy stať smrtiaca pasca. Prípadná havária tak zrejme členom tímu nerobí veľké starosti.

zdroj fotografie: Gizmodo

Nie je známe, kde boli tieto zábery zachytené a ani za akými účelmi bola táto situácia vyvolaná. Môže sa však jednať len o testovanie tohto drona s plameňometom, ktorý zrejme budú v budúcnosti pracovníci elektrární v Číne využívať na riešenie podobných situácií. Len dúfajme, že týmto „revolučným“ spôsobom nenarobí dron viac škody ako úžitku.Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Novinky