Google vlani odvolal svoju známu konferenciu I/O 2020, ktorá bola kvôli pandémii koronavírusu zrušená, no tento rok sa vráti opäť, avšak v inej forme. Event sa presunie do virtuálneho prostredia. Medzi inými počas neho spoločnosť predstaví aj nový Android 12 a všetky zmeny v ňom. Niekoľko výrazných dizajnových úprav systému teraz odhalilo uniknuté video, informuje Engadget.

Online event Googlu započne už v utorok 18. mája a potrvá do štvrtka 20. mája. Počas týchto dní spoločnosť odhalí všetky očakávané novinky pre vývojárov, spolu s novým Androidom 12. Nová verzia najpopulárnejšieho operačného systému medzi smartfónmi so sebou prinesie viacero dôležitých vylepšení, no jednou z najviditeľnejších zmien bude jeho dizajnová stránka. Používateľské prostredie Androidu 12 tak čakajú veľké úpravy.

Android 12 v predstihu odhaľuje viaceré významné zmeny

Krátku ukážku toho, čo môžeme od novej verzie očakávať, zverejnil v uniknutom videu YouTuber Jon Prosser, ktorý odhalil prezentačné video vytvorené pre Android 12. V ňom sú viditeľné viaceré novinky v grafickom prostredí, ktoré zahŕňajú nielen nový dizajn niektorých natívnych aplikácií, ale aj zmeny dizajnu ďalších prvkov systému.

Veľká úprava čaká notifikácie, ktoré sa už po novom nemajú zobrazovať chaoticky v stavovom riadku na vrchu obrazovky, miesto toho dostane používateľ len jednoduchú informáciu o počte upozornení. Týmto spôsobom nebude vrchná časť displeja Android smartfónu pohltená rôznymi ikonami upozornení od aplikácií, zobrazí sa len ich počet hneď vedľa hodín v ľavom hornom rohu.

Úpravy čakajú aj na celú notifikačnú lištu so skratkami funkcií, ktorá prinesie ďalšie dizajnové úpravy. Nové prostredie príde aj do aplikácie kalkulačky, zmenia sa aj niektoré widgety a skratky aplikácií. Celkovo má nový Android 12 dostať modernejší vzhľad s fluid dizajnom, zaoblenejšími krajmi jednotlivých prvkov a Google si navyše pripravil aj novú klávesnicu.

NEPREHLIADNI
Ultimátny výber: Toto je 8 aplikácií, ktoré by nemali chýbať v žiadnom Androide

Uzamykacia obrazovka dostane omnoho väčšie hodiny, ktoré sa budú rozprestierať na veľkú časť obrazovky a upozornenia aplikácií sa budú opäť zobrazovať v ľavom hornom rohu miesto toho, aby boli rozhádzané pod hodinami. Uniknuté video však odhaľuje aj ďalšiu zaujímavosť, ktorou je pravdepodobne pripravovaný smartfón Google Pixel 6.

Táto hardvérová novinka z dielne Googlu sa pred pár dňami ukázala na nových počítačových renderoch, ktoré odhalili jej očakávaný dizajn, no teraz sa zrejme ocitla aj v oficiálnom videu pre prezentáciu Androidu 12. Nie je však zrejmé, či sa skutočne jedná o nový Google Pixel 6, no podobnosť s rendermi to naznačuje. Zatiaľ nie je jasné, či sa Google odhodlá počas najbližšieho eventu odhaliť aj nový smartfón alebo si jeho premiéru nechá na neskôr.

V každom prípade sa fanúšikovia Androidu môžu v novej verzii tešiť na množstvo dizajnových, ale taktiež i funkčných zmien, ktoré opäť posunú používateľský zážitok o krok vpred. Čo všetko nám nový Android 12 prinesie sa dozvieme už o pár dní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP