banner-redmi-4aAj keď výrobca pod celým menom Osterhout Design Group (ODG) nie je vo výrobe okuliarov pre rozšírenú a virtuálnu realitu žiadny nováčik, množstvo ľudí ho stále nepozná. Pre niektorých sa to dnes zmení, nakoľko ODG predstavilo dvojicu AR & VR okuliarov založených na najnovšom procesore Snapdragon 835 od Qualcommu.  

Novinky nadväzujú na svojich predchodcov R-7 a R-6 a sú určené ako pre rozšírenú, tak aj pre virtuálnu realitu. Tieto dva modely sa líšia najmä veľkosťou zorného poľa. Kým lepší model R-9 disponuje 50-stupňovým zorným poľom, model R-8 má o niečo nižšie, 40-stupňové zorné pole. Ďalší rozdiel nájdeme v rozlíšení, pričom R-9 ponúka FullHD (1080p) rozlíšenie a R-8 nižšie, HD (720p) rozlíšenie. R-9 je tiež vhodnejšie na vývoj mobilných aplikácií.

HTC Vive môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

odg-smartglasses2
zdroj fotografie: Engadget

Najväčším vylepšením je však najnovší procesor Snapdragon 835, ktorý ponúkne používateľský zážitok ako nikdy predtým. Výrazne má byť totiž znížené oneskorenie medzi sledovaním pohybu a tým, čo vidíš na obrazovke, čiže sú nižšie šance na spustenie nevoľnosti. Vylepšené je aj audio pre ešte realistickejší zážitok. Dobrou správou je však aj to, že napriek lepšej výbave dostali okuliare výrazne nižšiu cenu. Staršie R-7 sa predávali až za 2750 dolárov, no novým okuliarom klesla cena takmer o celú tisícku! R9 sa dostanú do predaja v druhom kvartáli tohto roka za 1799 dolárov, teda okolo 1723 eur. O niečo slabšie vybavené R-8 si budeš môcť zaobstarať za menej ako 1000 eur.

TIP: CES 2017: Snapdragon 835 je tu a je úžasný!

odg-smartglasses
zdroj fotografie: Engadget

TIP: Všetky novinky z CES 2017 nájdete pod tagom „CES 2017“

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP