Už o pár dní sa na trh dostane hra Sekiro: Shadows Die Twice, ktorá bude dostupná pre platformy PS4, Xbox One a PC. Z počiatočných ukážok možno povedať, že hra vyzerá veľmi dobre, konieckoncov, za jej vývojom stojí rovnaké štúdio, ktoré vytvorilo aj Dark Souls a Bloodborne. 

Ak si fanúšikom podobného, akčno-dobrodužno-bojové štýlu, tak v kalendári máš už určite poznačený dátum 22. marec, kedy oficiálne vyjde hra Sekiro: Shadows Die Twice. Dej sa odohráva v starovekom Japonsku, je plný akcie, súbojov a krvi. V hlavnej úlohe sa predstaví samuraj Sekiro, ktorí sa snaží pomstiť samurajom, ktorí uniesli jeho pána. Aj tu je kladený dôraz na pútavý príbeh, no na rozdiel od konkurenčných titulov je tu niekoľko zmien, ktoré pre hry tohto štýlu nie sú až tak zaužívané. Na rôzne prvky hry poukázal techradar.

Bez „mulťáku“ no zato v obrovskom svete

Kým v podobných tituloch sú pevne zakotvené RPG prvky, v tomto prípade tomu až tak nie je. Žiadne vytváranie postavy, vylepšovanie jej schopnosti či zbraní tu neexistuje. Hlavný hrdina sa však môže počas hry naučiť niektoré schopnosti ninju, avšak v oveľa menšej miere. Chýba tu tiež aj možnosť multiplayera, avšak možnosť jeho implementácie sa v budúcnosti nevylučuje.

Hra však na prvých gameplayoch pôsobí dojmom, že nuda je v tomto prípade neznámym pojmom. Svet v ktorom sa hra odohráva je skutočne obrovský a nachádza sa v ňom veľa rôznych prostredí a detailov. Ten pretkáva silný a pútavý príbeh, v ktorom sa hráč dozvie aj to, ako sa Sekiro stal obávaným ninjom.

Primárnou zbraňou je logicky katana, no do druhej ruky si môžeš vybrať celú škálu predmetov ako je pochodeň, hák na ukotvenie (na rýchle presúvanie) a veľa ďalších. Nechýbajú tiež tzv. bossovia. Úspešné zvládnutie si vyžaduje zvládnutie taktík, stratégie a hlavne trpezlivosti (hráči Dark Souls by o tom vedeli hovoriť).

Rozhodne to teda nebude prechádzka ružovou záhradou a to aj z dôvodu, že ak prehliadneš nejakého nepriateľa, tak odmenou ti bude rýchla smrť. Hra vychádza presne o týždeň a ak si ju plánuješ kúpiť na PC, tak si dopredu over minimálne požiadavky na hru. Tie sú prekvapivo veľmi nízke, no pre získanie toho najlepšieho zážitku pravdepodobne nepostačujúce.

Steam

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom