Pokiaľ patríš medzi fanúšikov slovenských filmov a seriálov, o počine s názvom Slovania, ktorý má mimochodom najvyšší rozpočet spomedzi podobných projektov na Slovensku, si už určite aspoň počul. Seriál, ktorý sa má dostať aj na Netflix, teraz dostáva nový trailer, informovala TV JOJ na svojom Facebooku.

Príde budúci rok

Slovania je pripravovaný seriál z produkcie Wandy Adamík Hrycovej, ktorá stojí aj za slovenským filmom Čiara, pričom na jeho výrobe sa podieľa aj TV JOJ. Jeho príbeh s dvoma dejovými líniami je zasadený do siedmeho storočia a zameriava sa na obyvateľov Karpatskej kotliny, v ktorej sa život zmení na boj o prežitie po príchode plieniacich kočovných kmeňov Avarov.

Celý seriál bude mať 12 dielov a pre spomalenie natáčania kvôli prebiehajúcej pandémii koronavírusu príde až budúci rok. Televízia Joj však dnes poskytla nový trailer, ktorý nás plne uvádza do neľútostného prostredia, v ktorom žili naši predkovia.

SLOVANIA – trailer II.

Veľký rok so Slovanmi sa blíži. S medzinárodnými tvorcami a špecialistami na raný stredovek vznikol náš najväčší dvanásťdielny seriálový projekt, ktorý sa po jednej z najvýnimočnejších výrob a náročnej postprodukcii uvedenia dočká v roku 2021. Fiktívna rekonštrukcia historického obdobia 7. storočia spred spojenia slovanských kmeňov bude postavená na dvoch hlavných dejových líniách a prepletená motívmi slovenskej a ukrajinskej ľudovej slovesnosti zachytenej v piesňach, poverách či rozprávkach. Príbeh plný mystických a fantazijných prvkov je posadený do prostredia Karpatskej kotliny, v ktorej sa život zmení na boj o prežitie po príchode plieniacich kočovných kmeňov Avarov. Z výpravného koprodukčného seriálu si môžete pozrieť nový trailer :)

Posted by Marcel Grega TV JOJ on Wednesday, November 25, 2020

Hlavnou postavou je dievčina Draha, ktorá na ceste za spoznávaním samej seba stretáva záhadného Vlada, snažiaceho sa o začlenenie do spoločnosti.

Príbehu sekunduje linka s Radúzom, cieľavedomým bojovníkom a milujúcim manželom, ktorý so svojou manželkou Ladou nemôžu mať deti. Hlavným aktívom seriálu je tak chronická potreba ukázať divákovi vtedajšiu kultúru, zvyky a nažívanie našich predkov.

Produkcia Slovanov údajne vyžadovala až 4 milióny €, čo je zhruba dvojnásobok v porovnaní s doterajším rekordérom, historickým seriálom 1890.

Napriek tomu, že presný dátum premiéry seriálu zatiaľ nie je známy, sa v kuloároch už dlhšie obdobie hovorí aj o možnom zaradení titulu do ponuky Netflixu.

Premiéru Slovanov si s istotou uchmatne TV JOJ, ktorá pomáha s ich produkciou, no v prípade, že sa seriál na Netflix naozaj dostane, pôjde o skvelú možnosť spopularizovať našu produkciu aj vo svete. Išlo by zároveň o prvý slovenský seriál, na ktorom by sa streamovacia platforma spolupodieľala.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom