Premiéra horúco očakávaného letného blockbusteru Greyhound s Tomom Hanksom nabrala nečakaný smer. Vojnový veľkofilm si totiž nepozrieš v kinosálach, ale iba v rámci streamovacej služby Apple TV+, ktorá na snímku získala exkluzívne práva. Na tému upozornil Screenrant.

Greyhound, jeden z najočakávanejších filmov roka v hlavnej úlohe s Tomom Hanksom, včera zmenil majiteľa. Vojnová dráma naplno pocítila efekt COVID-19 a kvôli pandémii i pozitívnemu testovaniu na vírus samotného Toma Hanksa sa premiéra filmu niekoľkokrát odložila.

Pôvodný dátum premiéry bol stanovený na marec 2019, neskôr bol presunutý na máj 2020 a následne na blížiaci sa 12. jún. Najnovšie správy však hovoria, že Greyhound v kinách napokon nikdy neuvidíme. Screenrant totiž informuje, že vysielacie práva na film exkluzívne získala spoločnosť Apple, ktorá ho zaradí do programu svojej streamovacej služby Apple TV+.

Jedna z najbohatších spoločností sveta mala práva na film odkúpiť od spoločnosti Sony za 70 miliónov dolárov. Greyhound sa tak zaradí k najväčším lákadlám v rámci streamovacej služby, ktorá čelí častej kritike za malé množstvo ponúkaného obsahu.

Vojnový veľkofilm s rozpočtom 50 miliónov dolárov je inšpirovaný románom The Good Shepher od spisovateľa C. S. Forestera. Tom Hanks ho viackrát opísal ako svoj vysnívaný film, o čom svedčí aj skutočnosť, že populárny americký herec sa na ňom podieľal aj v role scenáristu.

Dej filmu sa odohráva v roku 1942 a divákov zavedie na vrchol námorných bojov o Atlantik. Hlavnou postavou je kapitán Ernest Kraus, ktorý má vo svojej prvej „ostrej“ operácii na mori za úlohu ochrániť konvoj 37 obchodných lodí plaviacich sa naprieč Atlantikom. Cenného úlovku si čoskoro všimnú nemecké ponorky, ktoré začnú lode jednu po druhej potápať.

Dátum premiéry v rámci Apple TV+ zatiaľ nebol upresnený, získanie vysielacích práv však jasne nasvedčuje tomu, že Apple sa v tvrdej konkurencii streamovacích služieb neplánuje držať v úzadí. V marci sa na streamovacej službe objavila napríklad kvalitná životopisná snímka The Banker v hlavnej úlohe s Anthonym Mackiem (Avengers: Infinity War) a Samuelom L. Jacksonom (Django Unchained).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom