Od oznámenia nového pokračovania Grand Theft Auto 6 ubehlo už pol roka a do dnešného dňa zaplavili internet tisícky „leakov“ o podrobnostiach z vývoja hry.

Najnovší únik informácií však v hernom segmente spôsobil doslova zemetrasenie, keď sa na YouTube, Twitter či Reddite objavili desiatky videí a záberov, ktoré majú údajne predstavovať zábery z hrania testovacej verzie.

 

Jednotlivé zábery zobrazujú lúpeže, prestrelky a dialógy hlavných postáv, medzi ktorými sa objavuje aj žena, čo by potvrdzovalo nedávnu špekuláciu o tom, že prvýkrát sa v hernom GTA zhostíme aj roly ženskej protagonistky.

Prostredie vo videách a obrázkoch pripomínajúce Vice City rovnako korešponduje s informáciou, že najnovší svet pokračovania nás zavedie do miest ako Liberty State, Vice City, ale tiež Cottonmouth a Carcer City, ktoré je známe hráčom série Manhunt.

Pravosť videí zatiaľ nie je potvrdená a Rockstar mlčí

Zdroj množstva uniknutých videí a záberov sa zatiaľ nepodaril odhaliť, ale podľa viacerých špekulácií je výsledkom hacknutia a preniknutia priamo do interných skupín Slack spoločnosti Rockstar, slúžiaceho k internej komunikácii medzi zamestnancami. Podobný útok sa stal pred niekoľkými dňami aj spoločnosti Uber.

NewsBeezer

Okamžite tak začali búrlivé diskusie, či sú videá a zábery pravé. Pri takom množstve a zhode niektorých špekulácií z minulosti a tým, čo vidia fanúšikovia na uniknutých gameplayoch je len ťažké si predstaviť, že by šlo o nejakú náhodu či vtip.

Mnohé zdroje dokonca hovoria, že zábery sú ešte z roku 2019, čo by znamenalo, že štádium vývoja hry je už v pokročilej fáze a každý tak čaká na vyjadrenie spoločnosti Rockstar a štúdia Take-Two, ktoré na únik ešte nereagovali a rovnako ani nezasiahli s cieľom stiahnuť či odstrániť uniknuté videá. Tie sa začali dnešným ránom šíriť rýchlosťou svetla a potvrdili tak masívnu záplavu dohadov, ktorým sme sa venovali aj v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP