Na trhu je dnes už niekoľko smartfónov, ktoré ponúkajú vyššiu obnovovaciu frekvenciu displeja. Zväčša ide o rôzne herné kúsky (ROG Phone), no nájdu sa aj klasickí výrobcovia, ktorí týmto spôsobom chcú zlákať ku kúpe ich zariadenia (OnePlus). Podľa portálu XDA-Developers, by sa k tejto úzkej skupinke mohla v blízkej dobe pripojiť aj spoločnosť Xiaomi, ktorá má predstaviť smartfón so 120 Hz displejom.

Ak niekto tvrdí, že mu 60 Hz stačí a ľudské oko aj tak nie je schopné vyšší rozdiel zaznamenať, zrejme ešte nikdy neokúsil čaro displeja s vyššou obnovovacou frekvenciou. Rozdiel pri prechode z 60 Hz panela na 90 či 120 Hz je obrovský, no ten najväčší rozdiel zbadáš až pri opätovnom používaní obyčajného displeja. Obzvlášť pri rolovaní webovej stránky, kde je prechod oveľa plynulejší. Pre ukážku si môžeš pozrieť video nižšie.

Dva zobrazovacie režimy

Ako sme informovali na začiatku, už aj Xiaomi pripravuje displej, ktorý bude mať vyššiu frekvenciu, konkrétne 120 Hz. Informáciu sa podarilo zachytiť poľskému prekladateľovi systému MIUI, ktorý objavil novú možnosť v nastaveniach beta verzie MIUI 11. Ako môžeš vidieť, na výber sú dve rôzne obnovovacie frekvencie.

Kým nižšia frekvencia by mala šetriť batériu, vyššia naopak poskytne čo najlepší zážitok, predovšetkým pri hraní hier. Bohužiaľ, zatiaľ nevedno, či sa Xiaomi rozhodne použiť LCD alebo OLED panel. Predpokladá sa však, že premiérovo by sa mohol odhaliť už pri predstavení nadchádzajúcej vlajkovej lode.

Prečítaj si tiež
Asus ROG Phone 2 oficiálne: Extrémne nadupaný herný stroj so Snapdragonom 855 a svetovou premiérou unikátneho displeja

Displeje s vyššou frekvenciou síce pred pár mesiacmi ešte nemali veľký význam, nakoľko pre nich v podstate neexistoval žiadny obsah, no postupom času sa čoraz viac vývojárov hier venuje aj tejto oblasti a dnes už je k dispozícii slušný počet hier, kde vyššiu frekvenciu displeja zaručene oceníš. Aktuálny a priebežne aktualizovaný zoznam môžeš vidieť na stránkach spoločnosti Asus.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom