banner-redmi-4aZa hranicami Veľkého čínskeho múru sa nachádza množstvo známych i menej známych e-shopov, ktoré ponúkajú tie najpopulárnejšie čínske zariadenia. Vybrať spoľahlivý, s ochotným personálom a dobrými možnosťami prípadnej reklamácie je ale nesmierne náročné.

My pre teba neustále dopĺňame rubriku Overených obchodov podľa našich reálnych skúseností z objednávania. Všetky obchody, ktoré v ponuke nájdeš, sú teda nami vyskúšané a nakupovanie v nich môžeme úprimne odporučiť. Zatiaľ sme však nepridali niekoľkokrát reklamovaný GeekBuying.com, s ktorým sme až doteraz nemali reálne skúsenosti. Všetko sa ale zmenilo začiatkom decembra, kedy sme vykonali prvú objednávku a v redakcii padlo rozhodnutie, že sa podelíme s celým zážitkom z tohto objednávania. Po úspešnom zaplatení a spracovaní objednávky prevzala kuriérska služba balík v Číne presne 3. decembra. Zvolili sme najlepšie možné riešenie pre Slovákov skrz dopravcu SF Express, ktorý podľa e-shopu zaručuje dodanie bez akýchkoľvek poplatkov navyše.

geekbuying-shipping-screen-3

Po obdržaní sledovacieho čísla stále všetko vyzeralo na dokonalý obchod bez nežiadúcich problémov. Bohužiaľ, naša predčasná radosť netrvala dlho a presne 9. decembra nás zaskočil naozaj nevídaný problém, pri ktorom francúzski colníci zadržali zásielku z dôvodu chýbajúcich papierov na preclenie. Po niekoľkých dňoch absolútnej nevedomosti, čo sa s našou zásielkou stane, sme okamžite kontaktovali zástupcov e-shopu, ktorí nám prisľúbili skoré vybavenie týchto problémov. Nevieme síce, čo znamená skoré vybavenie v reči čínskych obchodníkov, no z Francúzka nám balík odišiel až po neuveriteľných 42 dňoch.

geekbuying-shipping-screen-1

Cesta balíka z Číny až k francúzskym colníkom

Počas tejto nehorázne dlhej doby sme boli skutočne nervózni, ako to nakoniec dopadne s našim nie práve lacným smartónom, ktorý mohol byť pokojne odoslaný späť do Číny a my by sme boli opäť na samom začiatku celého procesu, bez smartfónu a bez peňazí na účte. Aj týmto spôsobom teda chceme poďakovať do krajiny galského kohúta, kde ešte trpezliví colníci nevymreli. Od odoslania z colnice prešlo 6 dní a kuriér zo spoločnosti DPD už zvonil pred našimi dverami.

geekbuying-shipping-screen-2

Cesta z Francúzka až na Slovensko

Doručil nám balík, ktorý, našťastie, prišiel naozaj bez dodatočných poplatkov, no za príjemnú skúsenosť sa to určite nedá považovať. Celková cesta balíka bola teda presne 54 dní. Musíme tiež podotknúť, že tento problém sa mohol vyskytnúť len v našom prípade, nakoľko e-shop neskôr priznal, že do zásielky zabudol pridať potrebné papiere. Dúfame, že vám sa podobná situácia nestane, aj keď pri čínskych e-shopoch sa môže stať hocičo.

Ak máš aj ty nejaké reálne skúsenosti s objednávaním z Číny, či už pozitívne, alebo negatívne, neváhaj a napíš nám ich do komentárov pod článkom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP