Obávané sci-fi monštrum je späť. Legendárny Predátor sa vracia v hororovom titule Prey, aby odštartoval ďalšiu loveckú sezónu a nový šťavnatý trailer dokazuje, že bezmocné ľudstvo ešte nikdy predtým nečelilo takej brutálnej sile.

Už je to viac než 30 rokov, čo postava Dannyho Glovera objavila na konci druhého dielu Predátora ručnú strelnú zbraň pochádzajúcu z 18. storočia. Tvorcovia tak vtedy rozšírili univerzum a pôsobnosť mimozemského zabijaka na našej planéte do skutočne historickej doby.

YouTube/Screenshot

Režisér Dan Trachtenberg spolu so scenáristom Patrickom Aisonom sa tejto mytológii rozhodli dať šancu aj vo filmovom spracovaní ako súčasť nového reštartu, nasledujúcom po obzvlášť zbabranej verzii Predátora s podtitulom Evolúcia, ktorú kritici a fanúšikovia po celom svete ohlasmi zakopali pod čiernu zem.

Predátor v značnej výhode

Príbeh snímky je prvýkrát originálne zasadený do minulosti spred 300 rokov a ústrednou postavou bude Nara, skúsená bojovníčka, ktorá zúrivo chráni svoj kmeň Komančov pred inteligentným mimozemským predátorom.

Zaujímavosťou je, že hlavnú ženskú hrdinku si zahrá americká herečka Amber Midthunder, ktorá má taktiež domorodý pôvod.

Nová ukážka z Prey konečne odhaľuje Predátora v plnej zbroji ako neviditeľného zabijaka loviaceho nič netušiacich ľudí domorodého kmeňa či európskych kolonistov.

Potvrdený R-kový rating aj podľa ukážky sľubuje hromadu rozpáraných tiel a napätie, ktoré sa dá doslova krájať.

R-kový rating v rukách rodinného Disney?

Prey je opäť produkovaný spoločnosťou 20th Century Studios, pre ktorú je táto značka jedným z klenotov, ktorý, spoločne s X-Menmi a sériou Votrelec, odkúpilo v roku 2019 štúdio Disney.

YouTube/Screenshot

Viacerí fanúšikovia sa odvtedy obávajú o budúcnosť týchto vyslovene hororových R-kových filmov v rukách rodinne ladeného Disney. To, či pritvrdí na pílu streamovacia platforma Hulu, ktorej väčšinu rovnako vlastní spoločnosť Walt Disney, sa dozvieme už 5. augusta, kedy je naplánovaná premiéra Prey.

Premiéra v kinách zatiaľ potvrdená nie je.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP