Aj počas krízy spôsobenej koronavírusom predstavujú mnohé spoločnosti svoje produktové novinky. Tlačové konferencie však museli nútene prejsť do online sveta. Práve z toho dôvode sme sa dnes stali svedkami prvej virtuálnej tlačovej konferencie operátora O2, ktorý predstavil trojicu nových neobmedzených paušálov.

Ako už bolo spomenuté, všetky tri paušály majú neobmedzené volania, SMS, MMS a dáta. Hlavný rozdieľom však je prenosová rýchlosť. Titánový paušál za 40 eur mesačne poskytne neobmedzené dáta s rýchlosťou 10 Mbit/s. Platinový paušál za 50 € mesačne poskytne neobmedzené dáta s rýchlosťou 20 Mbit/s a najvyšší Diamantový paušál ponúka úplne neobmedzené dáta za 60 € mesačne.

V rámci zachovania komfortného využívania mobilných služieb pre všetkých však bude O2 uplatňovať limit 100 GB a po presiahnutí spomalí dátový prenos na 2 Mbit/s pre sťahovanie a 1 Mbit/s pre odosielanie dát. Táto rýchlosť ostane zachovaná až do začiatku nového fakturačného obdobia.

Dáta v Roamingu budú podľa regulácie EÚ, pričom predstavitelia O2 informovali redakciu FonTech.sk, že pôjde o slušné objemy dát. Pri najnižšom Titánovom paušále by to malo byť okolo 19 GB, pričom najvyšší Diamantový ponúkne v Roamingu až takmer 30 GB.

O2 naviac ponúka zákazníkom možnosť predplatného vybranej aplikácie. Ako je to pri Smart paušáloch, aj tu si môžeš vybrať predplatné aplikácie Tidal, HBO GO, O2 TV, SME alebo Denník N.

K Titánovému paušálu si môžeš vybrať jednu aplikáciu, alebo dve pokiaľ sa vzdáš dotácie na zariadenie. Majitelia Platinového a Diamantového paušálu si budú môcť vybrať z dvoch aplikácií, alebo z troch, pokiaľ sa vzdajú nároku na dotáciu nového zariadenia.

Dotácie na nové zariadenie sú štedré a odstupňované podľa výšky paušálu.

  • Pri Titánovom paušále dostaneš dotáciu v hodnote 180 €
  • Platinový paušál má dotáciu vo výške 300 €
  • Diamantový paušál zabezpečí dotáciu 360 €

Ak v súčasnosti už využívaš O2 Platinový Smart Paušál, ešte podľa starších pravidiel, stačí ak požiadaš o zmenu a tvoj paušál bude automaticky zmenený na nový paušál s neobmedzenými dátami.

O2 si pre svojich zákazníkov pripravilo aj špeciálnu výzvu, ktorá je zameraná hlavne na súčasnú situáciu s koronavírusom. Väčšina z nás sa nachádza v súčasnosti doma, a preto je podľa O2 dôležité hýbať sa, počúvať hudbu či volať svojim blízkym. Aj preto sa môžeš na stránke dobredata.o2.sk prihlásiť do výziev, ktoré zastrešujú známe osobnosti a za ich splnenie získať dáta navyše.

Budeme pozorne sledovať, ako na ponuku neobmedzených paušálov zareagujú ďalší operátori. Konkurenčné prostredie na Slovensku je malé, no veľmi silné. Preto sa dá očakávať, že aj zvišní operátori budú postupne prichádzať s podobnými ponukami neobmedzených paušálov, ktoré sú zaujímavé pre tisíce, hlavne mladých zákazníkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom