Filmový veterán Ridley Scott sa do dôchodku zďaleka nechystá a okrem rozpracovaných filmových projektov si minulý rok odskočil aj do televízie, kde divákom predstavil neopozeranú sci-fi novinku Raised by Wolves. 10-dielny seriál zapodievajúci sa filozofickými, spoločenskými, ale tiež náboženskými otázkami, sa okamžite po premiére zaradil medzi najväčšie hity HBO Max a už pár dní po premiére mu bola odklepnutá ďalšia séria.

Tá je u divákov nielen vítaná, ale dokonca vyžadovaná, keďže koniec prvej série nechal otvorených viacero horúcich otázok a okrem iného medzi fanúšikmi vyvolal živú diskusiu. Zhrnuli sme preto dôležité, čo zatiaľ o druhej sérii Raised by Wolves vieme.

Kedy bude premiéra?

Druhá séria nateraz nemá stanovaný žiadny oficiálny dátum vydania. Nakrúcanie, ktoré prebiehalo v Kapskom meste v Južnej Afrike, sa skončilo v polovici augusta, očakáva sa, že ďalších 6-7 mesiacov budú tvorcovia pracovať na postprodukcii. HBO Max svoje seriály vydáva epizodicky každý týždeň, čo štábu dáva dodatočný priestor na prípravu aj po premiére prvej epizódy.

Všeobecne sa očakáva, že Raised by Wolves by mohol pokračovať v marci / apríli 2022, vylúčené však nie je ani budúcoročné leto. Neskôr sa už premiéra neočakáva, na rozdiel od predchodcu s desiatimi časťami bude druhá séria pozostávať len z ôsmych epizód. Showrunner seriálu Aaron Guzikowski aj týmto spôsobom reagoval na divácku kritiku pomalého tempa prvej série, ktoré patrilo k najčastejším diváckym sťažnostiam. Pokračovanie by teda malo byť o niečo dynamickejšie.

Bude druhá séria poslednou?

Nikto presne nevie, s čím na nás tvorcovia v pokračovaní vyrukujú, isté však je, že ak sa Raised by Wolves bude sledovať, druhá séria nebude finálnou stanicou. Guzikowski s HBO ešte pred premiérou prvej série uzavrel dohodu na viacero pokračovaní, v minulosti sa nechal počuť, že príbeh seriálu by rád rozpovedal na pozadí piatich alebo šiestich sérií. Zároveň sa vyjadril, že má veľmi jasnú predstavu, ako by Raised by Wolves malo skončiť. Či sa vízia naplní bude záležať v prvom rade od sledovanosti.

Vráti sa aj Ridley Scott?
Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú