Nvidia patrí bez pochýb medzi najznámejšiu spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou výkonných grafických kariet. Nedávna konferencia Gamescom 2018 priniesla predstavenie nových herných kariet GeForce RTX 2080 a 2080 Ti. Herní fanúšikovia tak môžu zabudnúť na GeForce GTX 1080 a 1080 Ti.

Spoločnosť prichádza s technológiou Ray tracing, ktorej vývoju sa venujú už 10 rokov. Nová „RTX“ rada ponúka vskutku jedinečné vlastnosti pre reálne vykresľovanie odrazov svetla v grafických scenériách. Používateľom sa tak vďaka novej technike vykresľovania naskytne možnosť užiť si takmer reálne kinematografické efekty. Predobjednávky sú už spustené a Nvidia prináša ďalšie informácie o výkone.

Prečítajte si tiež!
Nvidia predstavila grafické karty novej generácie. S novým označením „RTX“ prichádza monštruózny výkon za ohromnú cenu

Tí, ktorí už skompletizovali svoju predobjednávku, sa dnes tešili na prvé recenzie. Počkať si budú musieť ešte o niečo dlhšie, nakoľko k nim dôjde až tesne pred spustením predaja. Testy výkonu tak pravdepodobne budú dostupné až 19. septembra, deň pred oficiálnym uvedením na trh. Čísla výkonnosti teda zostávajú záhadou aj naďalej. Znamená to, že zákazníkom bohužiaľ nezostáva dlhý čas na prehodnotenie svojich predobjednávok.

Ako náhradu Nvidia prináša nové informácie o výkone

Tabuľka výkonnosti potvrdzuje, že fanúšikovia sa majú naozaj na čo tešiť. Najväčšiu pozornosť si získa DLSS technológia. DLSS prinesie kvalitnejší obraz vďaka väčšiemu počtu snímkov za sekundu a uľahčí prácu hlavným shaderom. Zážitok z hrania v 4K pri 60 fps bude doprianý aj pre tých, ktorí sa rozhodnú pre lacnejšiu GeFroce RTX 2080.

Zobraziť celú galériu (6)
Vende Tu PC/Twitter

GTX 1080 Ti predstavovalo doposiaľ najrýchlejší produkt a v tomto smere sa s najväčšou pravdepodobnosťou uberie aj RTX 2080 Ti. Napomôžu tomu aj Tensor jadrá pre DLSS anti-aliasing. Monitory s vysokým rozlíšením či viac monitorové sústavy tak bude možne naplno využiť jednou kartou. Problém však spočíva v tom, že je potrebná podpora zo strany jednotlivých hier.

Nvidia však už usilovne pracuje na viacerých hrách s podporou DLSS

K zoznamu hier najnovšie pribudlo 9 ďalších titulov :

  • Darksiders III
  • Deliver Us The Moon: Fortuna from KeokeN Interactive
  • Fear the Wolves from Vostok Games / Focus Home Interactive
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice
  • KINETIK from Hero Machine Studios
  • Outpost Zero from Symmetric Games / tinyBuild Games
  • Overkill’s The Walking Dead from Overkill Software / Starbreeze Studios
  • SCUM from Gamepires / Devolver Digital
  • Stormdivers from Housemarque

Zobraziť celú galériu (6)
Tom's Hardware/Twitter

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom