Nvidia dnes oficiálne predstavila svoju najnovšiu grafickú kartu, ktorá hráčom prinesie skvelých zážitok aj z moderných hier, pričom nestojí vôbec veľa. Táto novinka tak prináša aj do nižšej cenovej kategórie možnosti, ktoré ocenia menej nároční hráči s obmedzeným rozpočtom. Nvidia GTX 1650 je vďaka svojej výbave skvelou voľbou pre každého gamera, ktorý sa obzerá po jednoduchej, dostatočne výkonnej a cenovo nenáročnej grafike. 

Turing architektúra sa prostredníctvom tejto novinky dostáva aj do lacnejšej cenovej kategórie, kde však stále ponúka hráčom výborné možnosti. V porovnaní s internou grafikou je model GTX 1650 až 10-násobne výkonnejší a je takmer 2-krát silnejší ako GTX 1050-ka.

Nízkorozpočtová grafika, ktorá zvládne aj moderné hry

Nvidia mohla zákazníkom ponúknuť túto novinku za dostupnú cenu aj vďaka jej „TU117“ GPU jadru, ktoré dokázalo vytvoriť skvelý pomer výkonu a ceny. V novej karte GeForce GTX 1650 nájdu hráči 4 GB GDDR5 pamäte, 896 CUDA jadier, 128-bitovú zbernicu a základnú pracovnú frekvenciu 1 485 MHz, informuje Engadget. Pri pretaktovaní môže táto hodnota vystúpiť na 1 665 MHz. S takouto výbavou si hráči vystačia aj pri náročnejších tituloch, hoci ich nebudú môcť hrať vo vysokom 4K rozlíšení.

Nenechaj si ujsť
Nvidia ukázala superpokročilý editor obrázkov. Z primitívnych šablón vytvára fotorealistické obrazy

Vďaka architektúre Turing taktiež nepotrebuje výkonný zdroj a pre pohodlnú prevádzku jej stačí aj 75 W výkonu. Pre pripojenie k počítaču nie je vyžadovaný ani externý napájací konektor, kvôli čomu môžu túto grafiku uprednostniť používatelia, ktorí si chcú jednoducho vylepšiť svoju zostavu. V porovnaní s kartou GTX 1050 však ponúka pri hraní vo FullHD až o 70 % vyšší výkon, prezradila Nvidia. Tento model tak v sebe spája slušný výkon a nízku cenu, vďaka čomu si ho môžu hráči rýchlo obľúbiť.

Aktuálne je GTX 1650-ka dostupná od výrobcov tretích strán, pričom sem patrí aj ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY a Zotac. Nvidia neponúka vlastný referenčný model.

Cena jej novej grafiky sa však pohybuje na úrovni približne 130 €, no tá sa môže na vybraných trhoch mierne líšiť. Aj v nižšom segmente si však táto novinka nájde silného protivníka, ktorým môže byť napríklad AMD Radeon RX 570 s novšou architektúrou a väčšou 256-bitovou šírkou pásma.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom