Podľa posledne dostupných správ, pripravuje Nvidia dve grafické karty, ktoré majú byť vstupnou bránou do novej generácie kariet a to ako pre tie s podporou Ray Tracingu, tak aj bez neho.

Informácie pochádzajú priamo z portálu Videocardz, kde bolo oznámené, že vznikne nová GPU rada, ktorá ponesie označenie GeForce GTX 11xx a bude predávaná popri súčasnej high-end rade GeForce RTX 20xx. Je to hlavne z dôvodu, že nová generácia nemá takého zástupcu, ktorého by si mohli dovoliť masy a hlavne ak chce niekto grafickú kartu z novej generácie a bez technológie RTX, tak má dnes bohužiaľ smolu a musí sa uspokojiť s tou staršou, ktorá funguje na architektúre Pascal.

Prísť by mali už v januári

Prvou kartou by sa mala stať GeForce RTX 2060, ktorá sa stane vstupnou bránou do Ray Tracingu. Založená bude na architektúre Turing s jadrom TU106 podobne, ako má aj RTX 2080. Škrty nastanú hlavne v pamäti, ktorá klesne na 6 GB GDDR6 a zbernica bude mať len 192 – bitov. Počet CUDA jadier bude 1920 a celkový výkon sa odhaduje na úrovni súčasnej GTX 1070 Ti. Či to bude stačiť na plnú podporu technológie to je zatiaľ ťažké povedať, no ak áno, tak to bude veľmi na hrane.

Zaujímavá je tiež správa o príchode GTX 1160, ktorá bude taktiež založená na architektúre Turing (TU116) a pôjde o prvú predstavenú kartu z rodiny GTX 11xx. Rovnako ako v minulosti, tak aj teraz má ísť o dostupnú kartu, ktorá si nájde miesto v množstve zostáv, nakoľko ponúka príjemný pomer ceny a výkonu. Spomína sa dokonca aj výkonnejšia verzia GTX 1160 Ti, no tá však tak skoro predstavená nebude.

Prečítaj si tiež
NVIDIA Titan RTX v prvom benchmarku: Neuveriteľné monštrum, ktoré búra všetky rekordy

Časom by sme sa mali dočkať aj ďalších kariet, pričom nebude chýbať ani tzv. entry level v podobe GTX 1150 a 1150 Ti. Prvé kusy kariet by sa na pultoch predajní mali objaviť začiatkom roka a to konkrétne v januári.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom