Pred mesiacom sme ťa informovali, že Nubia plánuje predstaviť nový model vyššej strednej triedy Z17 Mini. Nakoniec sa tak dnes aj stalo a ukázalo sa, že predošlé úniky boli pravdivé.

Dizajn novinky Nubia Z17 Mini tvorí tradične kombinácia sklenej prednej strany a kovového tela. To bude dostupné v zlatom, čierno-zlatom, červenom a elegantnom čiernom prevedení. Uhlopriečka displeja narástla voči predchodcovi na 5.2 palcov a rozlíšenie sa zvýšilo na FullHD. Pre jeho ochranu je použité sklo Gorilla Glass s 2.5D zahnutím po bokoch. Výkon Nubie Z17 určite uspokojí aj tých náročnejších používateľov. K dispozícii budú dve verzie, ktoré sa budú líšiť veľkosťou pamäte RAM a procesorom.

ZTE Axon 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

nubia z17 mini
zdroj fotografie: Nubia

nenechaj si ujsť
ZTE Nubia M2 má na mieru vyrobený duálny fotoaparát, Nubia N2 zasa 5000 mAh batériu

Výkonnejší variant ponúka Snapdragon 653 a 6 GB RAMku, kým lacnejší model Snapdragon 652 a 4 GB RAMku. Tieto dva procesory sa však líšia len 10 % rozdielom vo výkone. Ak teda chceš ušetriť zopár desiatok eur, stačiť ti určite bude aj 4 GB model. Čo sa týka úložného priestoru, tak oba modely ponúkajú 64 GB kapacitu. Ak ti takáto kapacita nestačí a neprekáža ti strata DualSIM, môžeš si ju rozšíriť microSD kartou o maximálne 200 GB. Používateľa sprevádza nadstavba Nubia UI 4.0 postavená na Androide Marshmallow. Snímač odtlačkov prstov výrobca umiestnil na zadnú stranu, takže pod displejom sa nachádza iba ikonické červené kapacitné tlačidlo. Novinka je vybavená aj vylepšením zvuku DTS, reverzibilným USB Type-C konektorom či priemernou 2950 mAh batériou.

nubia z17 mini
zdroj fotografie: Nubia

Z17-ka je ďalším smartfónom strednej triedy, ktorý je vybavený duálnym fotoaparátom. Použité sú dobre známe snímače Sony IMX258 s clonami f/2.2. Ako je pri duálnych fotoaparátoch zvykom, aj v tomto prípade má jeden na starosti farebné fotenie a druhý čiernobiele. Veľkou výhodou je prítomnosť optickej stabilizácie obrazu, takže tvoje videá by nemali byť roztrasené. Kvalitou sa nedajú zahanbiť ani selfie fotky. Ich tvorbu realizuje až 16 MPx fotoaparát s 80-stupňovým uhlom a clonou f/2.0.

nubia z17 mini
zdroj fotografie: Nubia

Nové Nubie sa dostanú do predaja v Číne už 13. apríla za nasledovné ceny. Nubia Z17 Mini so 4 GB RAMkou a procesorom Snapdragon 652 vyjde Číňanov na približne 230 €, čo je na smartfón s danou výbavou priam dychberúca cena. Za 6 GB RAMku a Snapdragon 653 si priplatia 40 €, takže lepší model sa bude predávať za 270 €. Ak sa novinky dostanú aj ponuky známych čínskych e-shopov, ich ceny by sa mohli pohybovať niekde nad 300 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú