Známy čínsky technologický gigant ZTE dnes pod svojou prémiovou značkou smartfónov Nubia predstavil hneď tri novinky. Zástupcu smartfónov vyššej strednej tried, Nubiu M2, jej odľahčenú verziu M2 Lite a preborníka vo výdrži na jedno nabitie, Nubiu N2.

Všetky tri novinky prichádzajú s kovovými konštrukciami, ktoré vychádzajú z jedného dizajnového jazyka. Aj keď je ich zovňajšok veľmi podobný, vo vnútri každého z nich sa nachádzajú odlišné komponenty. Trojica noviniek od Nubie spadá do segmentu smartfónov strednej až vyššej strednej triedy.

ZTE Nubia M2

ZTE Nubia M2zdroj fotografie: Nubia

Kúpiť legendárnu bezrámikovú Nubiu Z9 za 205 € 

Najvýkonnejším z trojice nových smartfónov je práve Nubia M2. Do celokovovej konštrukcie hrubej len 7 mm bol integrovaný 5,5″ AMOLED displej s FullHD rozlíšením, pod ktorým nájdeme snímač odtlačkov prstov. Ten je zabudovaný do fyzického domovského tlačidla, ktorému nechýba ani červený krúžok typický pre smartfóny Nubia. Nad displej výrobca umiestnil až 16 MPx predný fotoaparát s clonou f/2.0.


zdroj fotografie: Nubia

Pod krásnu tenkú kovovú kapotu sa dostal osemjadrový Qualcomm Snapdragon 625 procesor s taktom 2,0 GHz. Jeho spolupracovníkmi sú grafický čip Adreno 506 a slušná 4 GB RAM pamäť typu LPDDR3. Vnútorné úložisko typu eMMC 5.1 bude k dispozícii v 64 GB ale aj 128 GB kapacite. Nubia však nezabúda ani na najnáročnejších používateľov a k dispozícii je aj slot pre microSD karty až do 200 GB.


zdroj fotografie: Nubia

Jednou z najzaujímavejších časti Nubie M2 je však jej zadný duálny fotoaparát. Ten pre Nubiu na mieru vyrába spoločnosť Sony a ide o dvojicu 13 MPx snímačov, jeden farebný a jeden čierno-biely. Ich clona je f/2.0, pričom o rýchle zaostrenie na objekt snímače využívajú spojenie dvoch technológií – fázové a kontrastné ostrenie. Duálny fotoaparát v Nubii M2 je určený k zachyteniu hĺbky ostrosti, respektíve krajšieho bokehu.


zdroj fotografie: Nubia

Medzi hardvérovou výbavou nájdeme aj pomerne veľkú 3630 mAh batériu a nadupaný HiFi audio čip TAS2555 so 7.1-kanálovým zvukom, ktorý vylepšuje aj technológia od Dolby. Softvérovú stránku tvorí Android 6.0, na ktorom je postavená nadstavba nubia UI 4.0. Ak ťa ZTE Nubia M2 zaujala, potešíme ťa ešte viac. V jej podpore totižto nájdeme aj plnohodnotné slovenské LTE (800 MHz pásmo). Čo sa cien týka, 64 GB verzia Nubie M2 bola v Číne ocenená na 2699 juanov (362 €), kým za 128 GB zaplatia vyšších 2999 juanov (402 €).

Nubia M2 Lite


zdroj fotografie: Nubia

Model Nubia M2 Lite vychádza z jeho vybavenejšieho brata, po ktorom zdedil väčšinu dizajnových prvkov. Na prednej strane výrobca osadil rovnaký 5,5″ displej, no tento má nižšie HD rozlíšenie a panel typu IPS. Poháňaný je osemjadrovým procesorom MediaTek Helio P10, ktorému dopomáha 3 GB alebo 4 GB RAM pamäť, v závislosti od verzie. Vnútorná pamäť ponúka 32 alebo 64 GB priestoru. Dostupný je aj slot pre microSD karty.

Ďalšiu výbavu Nubie M2 Lite tvorí klasický zadný 13 MPx snímač s clonou f/2.2, predný 16 MPx fotoaparát, 3000 mAh batéria, HiFi audio čip AW8738, plná podpora LTE sietí, DualSIM aj Android 6.0 s rovnakou nadstavbou. Cena ZTE Nubia M2 Lite začína na 1799 čínskych juanoch (241 €) pre verziu s 32 GB pamäťou.

Nubia N2

ZTE Nubia N2zdroj fotografie: Nubia

Do tretice nám ZTE predstavil model Nubia N2, ktorého hlavným ťahákom bude určite výdrž batérie. V konštrukcii hrubej len 7,9 mm leží batéria s obrovskou kapacitou, až 5000 mAh. Dizajnovo je N2-ka na vlas rovnaká s modelom M2 Lite. Celkové rozmery sú 155 x 75 x 7,9 mm a hmotnosť 189 gramov. Displej dostal uhlopriečku 5,5″, HD rozlíšenie a takisto AMOLED panel. Nechýba ani domovské tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov.


zdroj fotografie: Nubia

O výkon sa v prípade Nubie N2 stará rovnaký osemjadrový Helio P10 procesor. Pre mutlitasking je k dispozícii až 4 GB RAM pamäť a vnútorná pamäť ponúka 64 GB. Nezabudlo sa ani na microSD slot. Ostatné špecifikácie sú zhodné s M2 Lite. 13 MPx zadný a 16 MPx predný fotoaparát, DualSIM, plná podpora LTE sietí aj HiFi audio čip AW8738. Cena tohto modelu bola stanovená na 1999 yuanov, čo je v prepočte približne 268 €.


zdroj fotografie: Nubia

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú