banner-mi5sUž sa stalo zvykom, že takmer každý deň počúvame správy o novom „Číňanovi“ na smartfónovej scéne. Nubia nezaháľa a dnes predstavila novinku strednej triedy, model Z11 Mini S so skvelými parametrami.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Dcérska spoločnosť ZTE, Nubia, dnes predstavila kvalitného zástupcu strednej triedy. Ten prichádza so skvelým vzhľadom a úžasnými parametrami za ešte lepšiu cenu. Konkurencia, tras sa! Kvalitou spracovania a výbavou je tento „mini“ bojovník predurčený k úspechu a patrí k tomu najlepšiemu, čo môže stredná trieda ponúknuť. Označenie zariadenia nie je príliš výstižné, keďže smartfón disponuje 5,2-palcovým displejom. To ho radí medzi stredne veľké zariadenia, ktoré nemusia každému sadnúť do ruky. Novinka je však kvalitne spracovaná aj. Celokovové telo z leteckej zliatiny zanechá veľmi príjemný dojem už na prvý pohľad.

nubia-z11-mini-s

Zadnú stranu obsadil snímač odtlačkov prstov, v ľavom hornom rohu je objektív fotoaparátu a pod ním sa nachádza prisvetlovacia LED dióda. Nubia sa snažila zahladiť aj stopy po anténe, ktorá je zahnutá a tiahne sa po hornom a dolnom okraji zariadenia, podobne ako je tomu v novom iPhone 7. Fotoaparát sa môže chváliť úžasným snímačom Sony IMX378 s fázovým ostrením, rozlíšením až 23 MPx a nízkou clonou f/2.0. Na objekt dokáže tento snímač zaostriť už za 0,1 sekundy. Okrem tohto fotoaparát obsahuje aj niekoľko užitočných doplnkov, akými sú napríklad možnosť zachytiť RAW fotografie a rôzne špeciálne režimy.

nubia-z11-mini-s-foto-official6

nubia-z11-mini-s-foto-official1

Pod zadnou stranou sa nachádza batéria s kapacitou 3000 mAh s rýchlonabíjacou technológiou NeoPower 2.0. Úlohou batérie bude napájať osemjadrový procesor Snapdragon 625 s frekvenciou 2 GHz, ktorému sekunduje až 4 GB pamäte RAM. O grafické zobrazenie sa postará akcelerátor Adreno 506. Pri vnútornom úložisku bude na výber 64 alebo 128 GB kapacita s možnosťou rozšírenia pomocou microSD kariet. Hybridný SIM slot sa bude dať využiť pre jednu SIM kartu v kombinácii s microSD kartou alebo len pre dve SIM karty súčasne.

nubia-z11-mini-s-foto-official5

Predná strana sa môže chváliť 5,2-palcovým FullHD displejom s jemnosťou až 424 ppi. Ten sa postará o verné podanie farieb pomocou širokej farebnej škály. Jas displeja novej Nubie dosahuje skvelých 450 nitov a kontrast až 1500:1, čo sú pre strednú triedy veľmi slušné hodnoty. Nad displejom je osadený snímač predného fotoaparátu. Senzor snímača o veľkosti dosahuje rozlíšenie až 13 MPx a spolu s clonou f/2.2 zabezpečí kvalitné selfie fotografie.  Spoločnosť zabezpečila novinku aj kvalitnou výbavou v oblasti konektivity. K nej patrí podpora 4G sietí s VoLTE, Bluetooth vo verzii 4.1 a Wi-Fi štandard 802.11 a/b/g/n/ac. Celé zariadenie pobeží na operačnom systéme Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou Nubia UI 4.0.

nubia-z11-mini-s-foto-official2

nubia-z11-mini-s-foto-official4

Takto skvelo vybavené zariadenie si zaslúži aj skvelú cenu. Tá je pri 64 GB verzii stanovená na necelých 205 €. Pri 128 GB verzii je cena vyššia o necelých 50 €, čo je naozaj pozoruhodná čiastka pre takto vybavené zariadenie. Zariadenie bude dostupné v predobjednávkach už od 25. októbra.

  nubia-z11-mini-s 1nubia-z11-mini-s-5

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
11%
Páči sa mi to
63%
Chcem to
26%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]