Tieto nádherné fotografie ešte krajšej bezrámikovej Nubie Z11 by ste si nemali nechať ujsť!

Teraz čítate
Tieto nádherné fotografie ešte krajšej bezrámikovej Nubie Z11 by ste si nemali nechať ujsť!

banner-redmi-3s
Okúzľujúci, nádherný a vyvážený. Presne toto sú slová, ktorými by sme v skratke opísali dizajn najnovšej vlajkovej lodi spoločnosti Nubia, Nubia Z11. Tento smartfón bol predstavený ešte len nedávno, no už teraz sa k nám dostávajú jeho exkluzívne fotografie, na ktorých smartfón láka svojimi ladnými krivkami. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Značka Nubia si vždy zakladala na prémiovosti svojich zariadení. Každý jeden smartfón od tohto výrobcu prišiel s originálnym dizajnom vlastným tejto čínskej spoločnosti. Z11-ka však zašla ešte ďalej a svedčí o tom aj nádherne spracované predajné balenie. Krabička vyrobená z lesklého čierneho plastu dodáva pocit exkluzivity ešte predtým, než sa dostanete k samotnému zariadeniu. Pod vrchnou časťou krabičky sa nachádzajú slúchadlá, ktoré slúžia zároveň ako handsfree, ďalej tu nájdeme napájací USB Type-C kábel spolu s koncovkou a výrobca nezabudol ani na redukciu k staršiemu microUSB konektoru. Káble tohto príslušenstva sú vyhotovené v červenej farbe, ktorá je zároveň farbou spoločnosti. Svedčí o tom aj samotné zariadenie, ktoré má taktiež zopár červených dizajnových prvkov.

nubia-z11-fotky(21)

nubia-z11-fotky(20)

Tým prvým a zároveň najnápadnejším z nich je okrúhle domovské tlačidlo, ktoré je pre Nubiu typické. Nad týmto tlačidlom sa na 81 % prednej plochy rozprestiera 5,5-palcový displej krytý sklom s 2.5D zaoblením po hranách. Takmer neexistujúce rámiky po stranách displeja navodzujú dojem kompaktnosti aj napriek použitiu displeja tejto veľkosti. Nad zobrazovačom si svoje miesto našla selfie kamera s rozlíšením 8 MPx, ktorej robí spoločnosť hovorový reproduktor spolu so senzorom okolitého jasu. Zo zadnej strany do oka ihneď padne logo výrobcu spolu so skenerom odtlačkov. Druhým a posledným červeným prvkom je lem 16 MPx fotoaparátu, ktorý disponuje OIS, PDAF zaostrovaním a clonou f/2.0. Po ľavej strane fotoaparátu sa ďalej nachádza dvoj-tónová LED dióda.

nubia-z11-fotky(7)

nubia-z11-fotky(18)

Pravá hrana na sebe nesie vypínacie, respektíve uzamykacie tlačidlo, nad ktorým si svoje miesto našlo dvoj-tlačidlo regulácie hlasitosti. Z ľavej strany je umiestnený iba hybridný slot na dve sim karty alebo na kombináciu jednej sim-ky spolu s microSD kartou do veľkosti 256 GB. Spodná hrana ukrýva primárny mikrofón, konektor USB Typu C a hlasný reproduktor. Na vrchnej hrane si svoje miesto našiel sekundárny mikrofón a IR blaster spolu s jack konektorom. Dizajn je veľkou výsadou tohto zariadenia a rozhodne sa zaň nehanbil postaviť ani hviezdny Cristiano Ronaldo, ktorý je novou tvárou spoločnosti Nubia.

nubia-z11-fotky(15)

Špeciálna edícia Cristiana Ronalda

Nubia Z11 však nestráca ani v ostatných špecifikáciách a prináša so sebou to najlepšie, čo je v súčasnosti dostupné. 4-jadrový procesor Snapdragon 820 taktovaný na 2,15 GHz spolupracuje s grafickou jednotkou Adreno 530. Dostupné sú dve verzie zariadenia, ktoré sa líšia veľkosťou operačnej a internej pamäte. Tá slabšia verzia má 4 GB RAM a 64 GB vnútorného úložiska, zatiaľ čo tá výkonnejšia má až 6 GB pamäte RAM spolu so 128 GB interným úložiskom. Tieto nekompromisné parametre by sa mali prejaviť v svižnosti systému a rovnako aj vo výsledku z aplikácie Antutu. To sa však nevedno prečo nestalo a Nubia Z11 získala iba niečo cez 110 000 bodov. Ide pravdepodobne o zlú optimalizáciu Androidu 6.0.1 Marshmallow, ktorý dopĺňa nadstavba Nubia UI 4.0.

zte-nubia-z11-oficialne-4

Nubia Z11 vstúpila do ostrého súboja vlajkových lodí tým najlepším, čo nám, konečným spotrebiteľom, vedela ponúknuť. Dokazuje to prepracovaný vzhľad a solídne, no zatiaľ nevyužité špecifikácie. To, či bude mať toto zariadenie úspech alebo nie, nám ukáže len čas. Vyzerá to však tak, že Cristiano Ronaldo v tom má jasno. A čo vy?

nubia-z11-fotky(6)

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]
  • marek7610

    Nevieto čo za displej použili? Z predu vyzerá ako Umi Super.