banner-redmi-3s
Okúzľujúci, nádherný a vyvážený. Presne toto sú slová, ktorými by sme v skratke opísali dizajn najnovšej vlajkovej lodi spoločnosti Nubia, Nubia Z11. Tento smartfón bol predstavený ešte len nedávno, no už teraz sa k nám dostávajú jeho exkluzívne fotografie, na ktorých smartfón láka svojimi ladnými krivkami. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Značka Nubia si vždy zakladala na prémiovosti svojich zariadení. Každý jeden smartfón od tohto výrobcu prišiel s originálnym dizajnom vlastným tejto čínskej spoločnosti. Z11-ka však zašla ešte ďalej a svedčí o tom aj nádherne spracované predajné balenie. Krabička vyrobená z lesklého čierneho plastu dodáva pocit exkluzivity ešte predtým, než sa dostanete k samotnému zariadeniu. Pod vrchnou časťou krabičky sa nachádzajú slúchadlá, ktoré slúžia zároveň ako handsfree, ďalej tu nájdeme napájací USB Type-C kábel spolu s koncovkou a výrobca nezabudol ani na redukciu k staršiemu microUSB konektoru. Káble tohto príslušenstva sú vyhotovené v červenej farbe, ktorá je zároveň farbou spoločnosti. Svedčí o tom aj samotné zariadenie, ktoré má taktiež zopár červených dizajnových prvkov.

nubia-z11-fotky(21)

nubia-z11-fotky(20)

[tip color=“white“]TIP: Nubia Z11 obdržala milión registrácií za menej ako 24 hodín! [/tip]

Tým prvým a zároveň najnápadnejším z nich je okrúhle domovské tlačidlo, ktoré je pre Nubiu typické. Nad týmto tlačidlom sa na 81 % prednej plochy rozprestiera 5,5-palcový displej krytý sklom s 2.5D zaoblením po hranách. Takmer neexistujúce rámiky po stranách displeja navodzujú dojem kompaktnosti aj napriek použitiu displeja tejto veľkosti. Nad zobrazovačom si svoje miesto našla selfie kamera s rozlíšením 8 MPx, ktorej robí spoločnosť hovorový reproduktor spolu so senzorom okolitého jasu. Zo zadnej strany do oka ihneď padne logo výrobcu spolu so skenerom odtlačkov. Druhým a posledným červeným prvkom je lem 16 MPx fotoaparátu, ktorý disponuje OIS, PDAF zaostrovaním a clonou f/2.0. Po ľavej strane fotoaparátu sa ďalej nachádza dvoj-tónová LED dióda.

nubia-z11-fotky(7)

nubia-z11-fotky(18)

Pravá hrana na sebe nesie vypínacie, respektíve uzamykacie tlačidlo, nad ktorým si svoje miesto našlo dvoj-tlačidlo regulácie hlasitosti. Z ľavej strany je umiestnený iba hybridný slot na dve sim karty alebo na kombináciu jednej sim-ky spolu s microSD kartou do veľkosti 256 GB. Spodná hrana ukrýva primárny mikrofón, konektor USB Typu C a hlasný reproduktor. Na vrchnej hrane si svoje miesto našiel sekundárny mikrofón a IR blaster spolu s jack konektorom. Dizajn je veľkou výsadou tohto zariadenia a rozhodne sa zaň nehanbil postaviť ani hviezdny Cristiano Ronaldo, ktorý je novou tvárou spoločnosti Nubia.

nubia-z11-fotky(15)

Špeciálna edícia Cristiana Ronalda

Nubia Z11 však nestráca ani v ostatných špecifikáciách a prináša so sebou to najlepšie, čo je v súčasnosti dostupné. 4-jadrový procesor Snapdragon 820 taktovaný na 2,15 GHz spolupracuje s grafickou jednotkou Adreno 530. Dostupné sú dve verzie zariadenia, ktoré sa líšia veľkosťou operačnej a internej pamäte. Tá slabšia verzia má 4 GB RAM a 64 GB vnútorného úložiska, zatiaľ čo tá výkonnejšia má až 6 GB pamäte RAM spolu so 128 GB interným úložiskom. Tieto nekompromisné parametre by sa mali prejaviť v svižnosti systému a rovnako aj vo výsledku z aplikácie Antutu. To sa však nevedno prečo nestalo a Nubia Z11 získala iba niečo cez 110 000 bodov. Ide pravdepodobne o zlú optimalizáciu Androidu 6.0.1 Marshmallow, ktorý dopĺňa nadstavba Nubia UI 4.0.

zte-nubia-z11-oficialne-4

Nubia Z11 vstúpila do ostrého súboja vlajkových lodí tým najlepším, čo nám, konečným spotrebiteľom, vedela ponúknuť. Dokazuje to prepracovaný vzhľad a solídne, no zatiaľ nevyužité špecifikácie. To, či bude mať toto zariadenie úspech alebo nie, nám ukáže len čas. Vyzerá to však tak, že Cristiano Ronaldo v tom má jasno. A čo vy?

nubia-z11-fotky(6)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom