Nubia M2 Lite nie je na trhu žiadny nováčik. V predaji je už viac než pol roka, ale stále ho nie je dostatok. Predáva sa totižto ako teplé rožky.

Aj napriek nízkej cenovke ponúka na prvý pohľad prémiové spracovanie. Vyrába sa v dvoch verziách – tradičnej zlatej a luxusnej čierno-zlatej verzii.  Oporu celej konštrukcie Nubie M2 Lite tvorí kovový rám so zaoblenými rohmi a hranami, vďaka čomu by sa mal smartfón lepšie držať v rukách.

Veľký HD displej

Predná strana je vybavená 5,5 palcovým HD displejom. Nižšie rozlíšenie ponúka aj nižšie energetické nároky, ale pri 5,5-palcovej uhlopriečky dosahuje výslednú jemnosť iba 267 ppi. Pod displejom je umiestnená čítačka odtlačkov prstov spolu s červeným krúžkom, ktorý je charakteristický pre Nubiu.

Červené lemovanie nájdeme aj okolo hlavného fotoaparátu s rozlíšením 13 Mpx a clonou f/2.2. Pre vylepšenie obrazu Nubia vyvíja vlastnú technológiu NeoVision. Tá je pri Nubii M2 Lite aplikovaná vo verzii 6.

Kúpiť Nubia M2 Lite za necelých 105 €
Zľavový kupón 18BGM2L64

Odborník na nočné selfie

Predný fotoaparát dostal netradičný snímač s vyšším rozlíšením až 16 MPx. Okrem iného sa vyznačuje aj širokým zorným uhlom 80°, vhodným pre výrobu selfie fotografií aj vo väčších skupinkách. Pre lepšie fotografie v noci, Nubia M2 Lite dokáže využiť podsvietenie obrazovky ako náhradu za LED blesk.

Mediatek pre nenáročné používanie

Pohon zabezpečuje 28 nm čipset Mediatek MT6750 s štyrmi jadrami ARM Cortex A53 pri 1,5 GHz a ďalšie 4 jadrá rovnakého typu s taktom 1 GHz. Nejedná sa o žiadny oslňujúci výkon, ale pre bežné, nenáročné používanie to hravo stačí. K dispozícii sú 3 GB operačnej pamäte RAM, ktorú ešte dopĺňa robustných 64 GB interného úložiska. V prípade potreby je možné pamäť ešte viac rozšíriť o 128 GB microSD kartu.

Nubia si potrpí na vlastnej nadstavbe Nubia UI 4.0, ktorá je postavená na Androide 6.0 Marshmallow. Na Slovensku sa môžeme tešiť plnej podpore vysokorýchlostného LTE internetu. Prenos v pohodlí domova zastreší dvojkanálová WiFi b/g/n/ac a tradičný Bluetooth 4.0. Energiu dodáva 3000 mAh batéria, ktorá žiaľ nepodporuje žiadnu technológiu rýchleho nabíjania.

Agresívna cenovka, ktorá zaujme

Čerešničkou na torte Nubie M2 Lite je určite cenovka, ktorá má veľký vplyv na značný záujem o tento smartfón na celom svete. Aktuálne sú jeho zásoby v sklade e-shopu Banggood vypredané, ale už 31.1.2018 bude znovu naskladnený. Už teraz môžeš využiť možnosť predpredaja, kde ak použiješ kupón 18BGM2L64, cena klesne na necelých 105 €.

Zľavový kód aplikuješ v košíku:

Zobraziť celú galériu (6)
Screenshot / Gearbest

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom