Zdá sa, že Jared Leto po neúspešnom stvárnení Jokera na komiksové predlohy nezanevrel. Práve naopak. V pripravovanom hite od Sony si americký herec zahrá geniálneho vedca, z ktorého sa stane krvilačný upír so superschopnosťami.

Jaredovi Letovi to so postavou Jokera aj napriek úpornej snahe príliš nevyšlo, z DC však herec prešiel ku konkurencii do Marvelu, kde pod taktovkou Sony a režiséra Daniela Espinosa (Safe House) stvárni hlavnú úlohu v pripravovanom komiksovom blockbustery Morbius.

Ak si o postave doposiaľ nepočul, Dr. Michael Morbius je geniálnym doktorom a vedcom so vzácnou chorobou krvi, ktorú musí pravidelne liečiť. Pri pokuse o netradičnú liečbu sa z Morbiusa stane záporák so schopnosťami upíra (aj keď upírom v skutočnosti nie je).

Morbius následne disponuje nadľudskou silou, echolokáciou či nadaním na hypnózu a v komiksoch neskôr patrí k mimoriadne zdatným protivníkom Spidermana.

So Spidermanom a jeho účasťou vo filme sa spájalo aj množstvo fanúšikovských otázok, ak si bol medzi nimi a tajne si dúfal v prepojenie Morbiusa so svetom Marvelu, musíme ťa sklamať.

Práva na postavu vlastní Sony Pictures a prvý trailer naznačuje, že vo filme neuvidíme ani Spidermana ani žiadneho iného superhrdinu z univerza Marvelu, keďže práva na väčšinu jeho najznámejších postáv vlastní Disney.

Morbius bude súčasťou samostatných filmov o záporných hrdinoch od Sony, ktoré mimoriadne úspešne odštartoval Tom Hardy s jeho stvárnením Venoma (momentálne sa usilovne pracuje na druhej časti). Súčasťou komiksových noviniek od Sony má byť napríklad dvojica filmov o ženských záporáčkach Silver Sable a Black Cat.

Poďme však späť k Jaredovi Letovi a jeho pripravovanom filme, ktorý pred pár hodinami dostal čerstvý trailer. Ten na naše prekvapenie vyzerá mimoriadne nádejne a zdá sa, že americký herec by si v Hollywoode mohol napraviť pošramotenú povesť.

Morbius totiž vo vôbec prvej upútavke sľubuje silnú ústrednú postavu, dynamické tempo i kvalitnú akciu, a to sú ingrediencie, ktoré majú potenciál dostať do kín davy zvedavcov.

Stačí sa pozrieť na Venoma, od ktorého pred uvedením do kín nikto príliš veľa nečakal a napokon sa z neho vykľulo jedno z najpríjemnejších prekvapení roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom