Predaj áut sa z dôvodu súčasnej krízy síce spomalil, no to neznamená, že nebudú pribúdať nové modely. Len nedávno predstavila automobilka Seat novú generáciu modelu Leon. Ten sa už konečne dostal aj na slovenský trh, pričom známe sú aj výbavy a finálne ceny.

Seat Leon je stálica, ktorá má bohatú fanúšikovskú základňu. Novinka očarila hlavne krásnym dizajnom a prepracovanými technológiami.Postavený je na platforme MQB Evo, ktorou disponujú aj jeho koncernoví súrodenci Golf a Octavia. Zákazníci si ho budú môcť vychutnať v dvoch karosárskych verziách – v hatchbacku a kombi verzii označenej ako Sportstourer.

Ak sa zameriame na technológie, tešiť sa môžeme na nové LED svetlomety so svietivosťou až 900 lumenov, dynamické LED smerovky či zadne prepojené svetlomety s efektnou uvítacou funkciou. V interiéri zase nájdeme 10,25“ digitálny kokpit, multimediálny systém s uhlopriečkou 8,25 palcov či 10-palcov v prípade integrovaného navigačného systému. Detailnejšie sa o novom Leone dočítač tu.

Na slovenský trh prichádza nový Leon v štyroch výbavách. Ide o základnú Reference, Style, XCELLENCE a športovú FR. Ceny začínajú na sume 15 990 € pri základnej výbave s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou a motorom s výkonom 66 kW. Výroba niektorých verzií však začína až od júna 2020.

K dispozícii je aj verzia 1.5 TSI s výkonom 96 kW a s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou, ktorej cena začína na 19 090 € a pre milovníkov naftových motorov je pripravený motor 2.0 TDI Evo s výkonom 85 kW alebo 110 kW.

Silnejšia verzia je dostupná len so 7-stupňovou automatickou prevodovkou a jej cena začína na sume 25 810 €. Len pri benzínovom motore 1.5 TSI a automatickej 7-stupňovej predovke DSG je k dispozícii aj technológia mild-hybrid.

Výbavy sú rozdelené do štyroch kategórií. Už v základnej Reference výbave však nájdeš 8,25-palcový dotykový displej, predné FullLED svetlomety či systém udržiavania v jazdných pruhoch. Výbava XCELLENCE obsahuje digitálny prístrojový panel, väčšie disky či svetelný a dažďový senzor.

Športová výbava FR sa líši predovšetkým dizajnom, ktorý je ladený do športovejších prvkov. Potešia hlavne športové nárazníky, športové sedadlá či čierne lišty okolo okien. K dispozícii je navyše aj bohatá príplatková výbava.

Seat si od nového Leona sľubuje naozaj veľmi veľa. Je potrebné však zdôrazniť, že tentokrát sa im okrem exteriéru podarilo výrazne zapracovať aj na interiéry, ktorý sa rozhodne podaril. Až hodnotenia nových majiteľov však ukážu, či aj štvrtá generácia je minimálne taká dobrá ako tá predchádzajúca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom