Honor na svojej utorkovej konferencii predstavil nové smartfóny 9X a 9X Pro, ktoré budú obsahovať procesor Kirin 810. Ten by sa mal podľa prezidenta spoločnosti, Zhao Minga, radiť do vyššej triedy medzi Snapdragon 845 a 855, píše Gizchina.

Kirin 810 je postavený na rovnakom 7 nm výrobnom uzle ako vlajkový Kirin 980. Vlajkové procesory od HiSilicon boli doteraz iba v sérii Kirin 9, čo sa však podľa prezidenta Honoru, Zhao Minga, zmení. V rozhovore po konferencii totiž povedal, že nový Kirin 810 sa v otázke výkonu bude radiť medzi Snapdragon 845 a 855.

„Celá architektúra nášho systému procesorov je jasná. Budeme používať sériu Kirin 9 vo vlajkových modeloch Huawei a Honor. Výkon radu Kirin 8 by však mal byť medzi Snapdragon 845 a 855, takže nemôžete povedať, že ide o čip strednej triedy. Je blízko k vlajkovému čipu predchádzajúcej generácie a je ešte silnejší.“, povedal Ming.

Podľa Huawei bude mať Kirin 810 až o 162 % lepší výkon grafického procesora v porovnaní s predošlou generáciou Kirin 710, píše GSMArena. Kirin 810 bude osemjadrový procesor zložený z dvoch vysokovýkonných jadier ARM Cortex-A76 taktovaných na 2,27 GHz, a šiestich menších jadier ARM Cortex-A55 s taktom 1,88 GHz.

Huawei a Honor tak dostanú výkonný 7 nm procesor, ktorý nepochádza z najvyššieho radu Kirin 9, a budú ho pravdepodobne používať vo svojich modeloch vyššej strednej triedy. To im umožní priniesť lepší výkon dobiehajúci vlajkové lode za nižšiu cenu smartfónu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom