Fanúšikovia televíznej zábavy by sa počas víkendu rozhodne nemali nudiť. Streamovacie služby v najbližších dňoch totiž vyrukujú s mimoriadne silným obsahom. Dominuje v ňom očakávaný seriál od Disney, zaujať by však mohla aj popcornová akcia od Netflixu či dramatická snímka s oscarovými ambíciami na Prime Video.

Netflix

Najobľúbenejšia streamovacia spoločnosť u nás v uplynulých dňoch predstavila pohodovú detektívku Lupin či mrazivú štvordielnu doku-sériu Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer, v ktorej ide dvojica detektívov po krku neľútostnému sériovému vrahovi.

V piatok 15. januára do ponuky pribudne aj prvý z väčších tohtoročných filmov z produkcie Netflixu, sci-fi akcia Outside the Wire. Hlavnú pozornosť v ňom budí predovšetkým hlavný protagonista, ktorým je čoraz populárnejší Anthony Mackie, známy aj ako Falcon z filmov Marvelu.

42-ročný herec vo filme stvárni vojaka-androida, ktorý sa za pomoci svojho mladého podriadeného (Damson Idris) snaží odvrátiť globálnu katastrofu. Pripraviť sa môžeš na slušnú porciu akcie, mozog však radšej nechať odpočívať, keďže po dejovej stránke pravdepodobne opäť pôjde o nanajvýš priemernú záležitosť. To potvrdzujú aj prvé recenzie, ktoré kritizujú predovšetkým slabú a predvídateľnú dejovú líniu.

HBO Go

Kvality španielskych filmárov môžu oceniť aj predplatitelia HBO Go, kde v nedeľu večer vyvrcholí španielska hororová séria 30 Monedas. Mysteriózna novinka sa teší vynikajúcim ohlasom, ktoré hovoria o vysoko návykovej záležitosti.

Dej seriálu sa zameriava na 30 strieborných mincí, ktoré boli vyplatené Judášovi Iškariotskému za to, že zradil Ježiša z Nazaretu. Mince sú prekliate a majú nadprirodzenú moc, trojica hlavných postáv v zastúpení exorcistu a bývalého väzňa, miestnej veterinárky a ambiciózneho starostu, spojí sily, aby zabránili celosvetovému sprisahaniu.

Prime Video

O niečo hlbšiu filmovú zábavu počas víkendu prinesie režisérsky debut herečky Reginy King (If Beale Street Could Talk), ktorá v celovečernej snímke od Amazonu One Night in Miami opisuje fiktívny večer vo februári roka 1964, počas ktorého sa po víťaznom boxerskom zápase na hotelovej izbe stretli Muhammad Ali, Malcolm X, Sam Cooke a Jim Brown a diskutovali svoje role v hnutiach za občianske práva a kultúrne prevraty.

Film od Amazonu si premiéru odbil v septembri počas filmového festivalu v Benátkach a podľa nadšených ohlasov kritikov (97% na Rotten Tomatoes na základe 132 recenzií) je horúcim oscarovým kandidátom. To potvrdzuje aj skutočnosť, že sa nedávno objavil aj v kinách, čo je jednou z podmienok na kandidatúru v prestížnych oceneniach. Premiéra je naplánovaná na piatok 15. januára.

Disney+

Aj keď streamovacia služba od Disney na Slovensku zatiaľ nie je dostupná, jej príchod do nášho regiónu je avizovaný už počas tohto roka, informujeme preto aj o jej obsahu. V rámci streamovacej služby v piatok štartuje jeden z najočakávanejších seriálov z vlastnej produkcie, WandaVision.

Novinka je vôbec prvým seriálovým rozšírením komiksového univerza Marvelu, ústredné role v nej stvárni dvojica superhrdinov Wanda Maximoff alias Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany). Postavy boli prvýkrát predstavené vo filme Avengers: Vek Ultrona a postupne si medzi sebou rozvinuli romantický vzťah, dejovo bude seriál priamo nadväzovať na udalosti vo filme Avengers: Endgame.

Na akčnú klasiku v prípade WandaVision zabudni, seriál je totiž nakrútený v štýle sitkomu a bude zasadený do 80-tych rokov minulého storočia. Netradičné poňatie sľubujú aj prvé upútavky, ktoré zobrazujú naoko idylický život ústredných postáv na americkom predmestí. Dostane sa však aj na akciu, prvá séria pozostávajúca z deviatich epizód totiž Disney vyšla na 150 miliónov.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom