Po dvojročnej prestávke sa k fanúšikom sci-fi chystá druhá séria vydareného seriálu od Netflixu, Altered Carbon. V čele príbehu opäť bude stáť Takeshi Kovacs, nie však vo fyzickej podobe, na akú bol divák zvyknutý.

Seriálový sci-fi hit od Netflixu hlási príchod druhej série, informuje Screenrant. Veľa sa o nej doposiaľ nevedelo, streamovacia spoločnosť však do sveta vypustila prvý trailer i základný popis, ktorý konečne odhaľuje, o čom nová séria Altered Carbon vlastne bude.

Príbeh sa bude odohrávať 30 rokov po pôvodných udalostiach, v jeho čele bude opäť stáť bývalý člen elitnej vojenskej jednotky a nepriateľ systému Takeshi Kovacs. Hlavnú postavu tento raz stvárni americký herec Anthony Mackie (Avengers), ktorého má väčšina divákov zafixovaného ako lietajúceho Falcona z blockbusterov od Marvelu. Pôvodného protagonistu, herca Joela Kinnamana (Robocop), v druhej sérii s najväčšou pravdepodobnosťou neuvidíme.

Určite nezmeškaj
Toto sú najlepšie tipy a triky pre maximálne využitie aplikácie Netflixu

Zmenu vzhľadu hlavného protagonistu nie je potrebné nijako odôvodňovať, Altered Carbon sa totiž odohráva v budúcnosti, v ktorej je možné vedomie človeka uložiť a následne ho uploadnuť do akejkoľvek telesnej schránky.

Vedomie Takesiho Kovacsa tak bolo nahrané do nového tela, tento raz však s dvoma výraznými vylepšeniami – zrýchlenými reflexami a schopnosťou rýchleho samoliečenia. Takeshi bude aj v druhej sérii pátrať po svojej stratenej láske, Quellcrist Falconer. Tu je oficiálny popis priamo od Netflixu.

Po desaťročiach strávených cestovaním po planétach a prehľadávaním galaxie sa Kovacs vracia späť na svoju domovskú planétu Harlan s prísľubom nájdenia Quell. Prenasledovaný svojou minulosťou a zodpovedný za vyšetrovanie série brutálnych vrážd Kovacs s ohromením zisťuje, že objasnenie kriminálnych prípadov a snaha o nájdenie Quell spolu súvisia.

S pomocou svojho verného priateľa, umelej inteligencie Poea (Chris Conner), musí Kovacs naviazať nové spojenectvá, aby pokoril svojich nepriateľov a konečne našiel odpovedať na otázku: Kto je Quellcrist Falconer?

Druhá séria Altered Carbon bude na Netflixe dostupná od 27. februára pod (nie veľmi vydareným) názvom Půjčovna masa. Pokračovanie bude pozostávať z celkovo ôsmych epizód, druhá séria bude oproti predchodcovi o dve časti kratšia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú