Už v septembri, kedy je naplánované predstavenie nových iPhonov od Apple, uvidíme tiež nové modely iPad Pro. Aj keď sa mnoho fanúšikov obávalo, že budú obsahovať výrez v displeji, nakoniec to tak zrejme predsa len nebude.

Okrem toho boli zverejnené ďalšie informácie, podľa ktorých nebude novinka obsahovať 3,5 mm audio jack. Dokonca ani v balení nenájdeš redukciu z Lighting konektora na 3,5 mm jack, ako je tomu pri iPhonoch. Dôvod zatiaľ nie je jasný, no zrejme to bude z dôvodu šetrenia miesta a faktu, že 3,5 mm jack nie je na tablete až tak využívaný.

Skenovanie tváre s háčikom

Správa ďalej hovorí o tom, že najnovšie iPady prídu s 3D skenovaním tváre, známym ako Face ID. Poznamenáva však, že nikde nie je zmienka o tom, aby funkcia bola podporovaná aj v režime na šírku. To by mohlo byť dosť závažným problémom, nakoľko práve v takejto polohe je tablet najviac využívaný. A hlavne pri pripojení ku klávesnici by bolo neustále otáčanie veľmi nepraktické. Hovorí sa tiež o tom, že by klávesnica Apple Smart Keyboard mohla fungovať v režime na výšku, no nie je jasné, ako by to mohlo fungovať.

 

Prečítaj si tiež
Apple dominuje trhu so smart hodinkami. Predal enormné množstvo kusov

Potvrdené sú tiež užšie okraje a celkovo menšie rozmery tabletov a to pri zachovaní rovnakej veľkosti displeja. Nové rozmery 12,9″ iPad Pro by mali byť 280 x 215 x 6,4 mm, čo je znateľné zmenšenie rozmerov oproti súčasnej generácii (305,7 x 220,6 x 6,9 mm). Menší, 10,5″ model príde s rozmermi 247,5 x 178,7 x 6 mm, čo je tiež menej, ako mal predchodca (250,6 x 174,1 x 6,1 mm). Dôležitejšie však bude, ako sa Apple vysporiada s 3D skenom tváre a či skutočne bude fungovať len pri režime na výšku. Uvidíme už v septembri.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom