banner-mate-9Ako technológie postupujú vpred, nestačíme sa diviť, čo všetko so sebou prinášajú. Integrovanie domovského tlačidla do displeja tak už neznie ako rozprávka, ale skutočnosť, ktorú by mohol Apple využiť vo svojom novom tablete. Očakáva sa, že nový iPad budúci rok bude prvým zariadením spoločnosti, ktoré nebude mať fyzické domovské tlačidlo.

Nové typy domovských tlačidiel dovoľujú výrobcom integrovať ich do displeja, čím ostáva viac priestoru pre jeho zväčšenie. iPad v roku 2017 by tak mal mať rovnako veľkú konštrukciu ako 9,7″ iPad Pro s tenšími rámikmi okolo displeja. Jedným nezmeneným parametrom zrejme ostane hrúbka 7,5 mm, pretože je predsa potrebná aj batéria s dostatočnou kapacitou. Okrem toho sa do konštrukcie musia vojsť aj technológie pre Apple pero.

Apple iPad Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

ipad-pro-s-klavesnicou-foto

O veľkostiach obrazovky sa ešte príliš špekuluje a finálne číslo nie je známe. Šíria sa klebety ohľadom troch veľkostí, z ktorých by mohol Apple vyberať. Analytik Ming-Chi Kuo hovoril o 10,5″ obrazovke, no ďalšie správy predpokladajú 10,1″, či dokonca 10,9″ displej. V každom prípade, v novinke bude najväčším vylepšením práve integrované domovské tlačidlo do dispeja. Príchod nového iPadu sa očakáva v prvej polovici budúceho roka, aby tak mohli zákazníci prejsť na novú líniu modelov a pripraviť sa na príchod výročného iPhone 8. Budúcoročný iPad tak zrejme nedostane kapacitné tlačidlo ako iPhone 7 a výrobca ponúkne zákazníkovi rovno tú najnovšiu technológiu.

TIP: Predaj smartfónov Apple má zasiahnuť po predstavení iPhone 8 veľká kríza

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP