Najväčšie SUV juhokórejskej automobilky Hyundai konečne spoznalo slovenské cenovky. Aktuálne je v ponuke naftová a hybridná motorizácia nového Santa Fe, no v budúcom roku pribudne aj plnohodnotný plug-in hybrid.

Najväčšie SUV značky Hyundai predávané v Európe má slovenský cenník. Modernizovaná verzia sa začína predávať s novým naftovým motorom 2,2 CRDi Smartstream s výkonom 148 kW (202 koní) a ako benzínový full-hybrid s benzínovým motorom 1,6 T-GDi s výkonom 169 kW (230 koní).

Obe motorizácie štandardne obsahujú pohon všetkých štyroch kolies a sú spojené s automatickou prevodovkou s elektronickým ovládaním Shift by wire a pádlami pod volantom. Kým naftový motor je spojený s novou 8-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DCT, hybrid disponuje 6-stupňovým automatom.

Na výber majú zákazníci z dvoch úrovní výbavy Elegance a Premium, novinkou je príplatkový Luxury Pack. Cena modernizovaného Santa Fe po odrátaní akciového bonusu začína na sume 41 390 € pri naftovej verzii, hybrid je k dispozícii od 42 490 €.

Obe úrovne výbavy (Elegance aj Premium) poskytujú integrovanú navigáciu s 10,25-palcovým farebným displejom s podporou služieb Apple CarPlay, Android Auto, Bluelink a Live Services či prémiový audiosystém KRELL so zosilňovačom a subwooferom.

Prvé kusy nového Hyundai Santa Fe sa v slovenských predajniach Hyundai objavia už v nasledujúcich týždňoch. Na plug-in hybridnú verziu sa môžeme tešiť v prvej polovici roka 2021. Automobilka na svojom webe už pre nás spustila aj konfigurátor.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom