Aktualizované 27. 6. 2024:

Hyundai Inster sa konečne ukázal na detailných záberoch z každého uhla. Donedávna sme mali len rôzne siluety, čo už neplatí. Obľúbená automobilka sa podelila o všetky dizajnové detaily či poskytla pohľad na interiér vozidla. Pozrieť si ich môžeš nižšie:

Hyundai
 
Hyundai
Hyundai
Hyundai
Hyundai
Hyundai
Hyundai

Hyundai

Hyundai

Pôvodný článok:

Napriek rečiam o „spomalení elektromobilov“ Hyundai nezaostáva. Na európsky trh uvádza dva nové elektromobily, vrátane nízkonákladového elektromobilu a nového modelu IONIQ, s ktorými sa pokúsia posilniť svoj podiel na trhu.

„Naším cieľom je, aby predaj elektromobilov predstavoval 14 percent nášho celkového predaja v Európe v tomto roku – alebo dokonca o niečo viac,“ povedal generálny riaditeľ pre Európu Michael Cole na kongrese Automotive News Europe. Očakáva, že nové modely uvedené na trh v kľúčovom segmente udržia dynamiku rastu obľúbenej automobilky.

Hyundai prvýkrát predstavil Inster EV minulý týždeň pred jeho oficiálnym debutom na Busan International Mobility koncom tohto mesiaca. To ale nie je všetko. Príde aj druhý elektromobil, nový IONIQ EV, ktorý sa pripojí k modelom IONIQ 5 a IONIQ 6. Pravdepodobne bude založený na platforme E-GMP, ktorá ponúka dojazd viac ako 480 km, rýchle nabíjanie za menej ako 20 minút a prijateľnú cenu.

Plán automobilky spočíva v udržaniu si podielu elektromobilov značky Hyudai nad 20 %. Niektoré časti Európy, ako napríklad Nemecko, ukončili dotácie na elektrické autá. Šéf Hyundai pre Európu kritizuje toto rozhodnutie, pretože tým vyslali zlý signál o podpore elektromobility. V dôsledku toho predaj elektromobilov minulý mesiac klesol o 31 % v porovnaní s májom 2023.

Pôvodný článok:

Spoločnosť Hyundai Motor Company odhalila prvé oficiálne obrázky modelu Inster, svojho nového subkompaktného elektromobilu segmentu A, ktorý sa dostane aj do Európy.

Výrobca sľubuje cenovo dostupný model, ktorý bude priamo konkurovať elektrickým vozidlám Citroën ë-C3 a Dacia Spring. Zatiaľ ide len o dohady, ale Inster by mohol podľa predbežných správ stať približne 20-tisíc eur.

Názov Inster je odvodený od slov ako „intímny“ a „inovatívny“, ale zároveň v sebe ukrýva aj odkaz na kórejský benzínový model Casper, ktorý bol predstavený v roku 2021 a na kórejskom trhu sa predáva aj so spaľovacími motormi.

Hyundai INSTER
Hyundai

Hyundai Inster si dal za ambíciu definovať nové štandardy v oblasti dojazdu, technológií a bezpečnostných prvkov v triede najmenších elektrických vozidiel. Či sú slová výrobcu pravdivé sa dozvieme už o pár týždňov.

Svetová premiéra novinky Inster prebehne na Busan International Mobility Show koncom júna. Inster sa bude na kórejskom trhu predávať pod menom Casper Electric.

Budúcnosť Hyundai je už len elektrická

Hyundai vo februári tohto roka oznámil koniec predajov modelov i30 N a i20 N, športových verzií týchto hatchbackov, pričom rozhodnutie značka odôvodnila sprísňujúcimi sa emisnými normami a snahou kompletne eliminovať výfukové emisie svojich áut do roku 2035.

Automobilka taktiež minulý rok uviedla, že plánuje do roku 2032 investovať do vývoja a výroby elektromobilov až takmer 78 miliárd eur. Hyundai očakáva, že do roku 2030 budú viac ako 50 % jeho predajov v Južnej Kórei, Spojených štátoch a Európe tvoriť autá poháňané batériami.

Prvé oficiálne obrázky odhaľujú robustný, ale kompaktný SUV profil s charakteristickými LED dennými svetlami, pixelovú grafiku smeroviek a zadných svetiel, ktoré definujú dizajn tohto nového subkompaktného elektromobilu.

Hyundai tiež uvádza, že maximálny dojazd nového elektromobilu na jedno nabitie (podľa WLTP) má byť až 355 km.

Hyundai INSTER
Hyundai

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú