Xbox Showcase nám ukázal hneď niekoľko dlho očakávaných titulov a medzi nimi sme videli aj akciou nabitý trailer pre DOOM: The Dark Ages. Bude to už tretí diel legendárnej značky odkedy bola v roku 2016 reštartovaná. Nepôjde však o pokračovanie ale o prequel, ktorý sa bude odohrávať v stredovekom prostredí a ponúkne unikátne spojenie sci-fi a fantasy žánrov.

Temný stredovek ponúkne rozsiahle vonkajšie prostredia ako lesy a rôzne pláne, ktoré sa budú striedať s dobovými pevnosťami. Doomguy sa predvedie s novou výbavou vrátane motorového štítu, ktorý budeš môcť hádzať na húfy nepriateľov. Videli sme aj obrovského mecha, do ktorého sa počas hry dostaneš a rozdáš si to na férovku aj s najväčšími démonmi.

Ďalšou vychytávkou bude drak, na ktorom si zalietaš pomedzi hradné veže alebo vychrlíš oheň na svojich nepriateľov. Štúdio id Software predviedlo v traileri štýlovú šou, ktorá k značke neodmysliteľne patrí a už teraz je jasné, že novinka sa zaradí medzi to najlepšie, čo doteraz vytvorili. Vydanie je naplánované na budúci rok a príde na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S, kde príde rovno aj do Game Passu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú