Fotografický portál DxOMark patrí už dlhé roky medzi svetovú špičku v odbornom posudzovaní kvality fotoaparátov. Už pomerne dlhú dobu sa však okrem zariadení primárne určených na fotografovanie zameriavajú aj na smartfóny.

Pri nich taktiež posudzujú výhradne fotografické kvality, pričom doteraz najlepšie hodnotenie udelili smartfónom Google Pixel a HTC U11. Každý z týchto telefónov sa môže chváliť úctyhodným celkovým skóre na úrovni 90 bodov. Len pre predstavu, na toto skóre sa nedokázala dotiahnuť ani predposledná vlajková loď spoločnosti Samsung, Galaxy S8, ktorá napriek svojim nesporným kvalitám zaostala za týmito skvelými fotomobilmi o dva body.

Dvojica nových lídrov rebríčka

Dnes sa však opäť prepisuje história, keďže vlajkové modely Googlu a HTC boli oficiálne prekonané. Postarala sa o to hneď dvojica nových smartfónov od spoločnosti Apple. Konkrétne ide o modely iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Revolučný iPhone X zatiaľ testovaný nebol, keďže ten bude oficiálne dostupný až o istý čas. Bez ďalšieho zdržovania sa teda poďme spoločne pozrieť na to, ako si dvojica noviniek s logom nahryznutého jablka v teste portálu DxOMark viedla.

Menšiemu z dvojice, klasickému iPhonu 8, sa podarilo získať skóre 92 bodov. Ak si z tohto výsledku unesený, tak vedz, že iPhone 8 Plus, ktorý disponuje duálnym fotoaparátom, si viedol ešte o čosi lepšie. Tomu sa podarilo navýšiť skóre jeho menšieho súrodenca o ďalšie dva body, vďaka čomu sa z neho oficiálne stal najlepší fotomobil súčasnosti. Zatiaľ čo pri fotografovaní zväčšený iPhone so získaným skóre 94 bodov skutočne nepozná premožiteľa, pri nahrávaní videa už áno.

V jednom však stále nevedú

iPhone 8 Plus v Google Pixel

Týmito premožiteľmi sú práve smartfóny od spoločnosti Google, ktoré získali pri nahrávaní videa úctyhodných 91 bodov. iPhone 8 Plus však získal „len“ 89. Ak teda túžiš po smartfóne, ktorý dokáže vytvárať tie najlepšie videá zo všetkých, mal by si si vybrať práve Google Pixel alebo Google Pixel XL.

Nenechaj si ujsť
Používatelia iOS 11 sa začínajú sťažovať: Wi-Fi a Bluetooth nevypneš cez kontrolné centrum. A nie je to chyba

Čoskoro však môžu poradím opäť zamiešať viaceré novinky, ktoré ešte neboli oficiálne predstavené alebo ich portál DxOMark zatiaľ netestoval. Ide tak napríklad o Samsung Galaxy Note 8, ale aj o pripravované Pixely druhej generácie.

Kompletný test fotoaparátu iPhone 8 si môžeš pozrieť na stránke DxOmark.

Kompletný test fotoaparátu iPhone 8 Plus si môžeš pozrieť na stránke DxOmark.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom