Len niekoľko dní dozadu sa začal svetom šíriť očakávaný update systému iOS. Jednou z jeho najväčších inovácií je nepochybne prerobené ovládacie centrum, ktoré nielenže dobre vyzerá, ale používateľ si ho môže prispôsobiť podľa toho, ako svoj telefón využíva.

Po aktualizácii na iOS vo verzii 11 tak stačí jednoducho posunúť prstom zo spodnej časti obrazovky smerom nahor, vďaka čomu sa spomínané ovládacie centrum vysunie. V ňom je následne možné efektívne korigovať jas, hlasitosť alebo zapnúť či vypnúť mobilné dáta. Nechýba však ani veľké množstvo ďalších prepínačov, ktoré majiteľom iPhonov opäť raz uľahčia život. Nachádzajú sa medzi nimi aj tlačidlá slúžiace na zapnutie Wi-Fi a Bluetooth, ktoré však vôbec nefungujú tak, ako by si čakal.

Pre ich vypnutie budeš musieť navštíviť nastavenia

Apple si totiž pripravil poriadne zaujímavé riešenie, ktoré s týmito dvomi prepínačmi priamo súvisí. Ak sa v ovládacom centre pokúsiš Wi-Fi alebo Bluetooth vypnúť, nepodarí sa ti to. Samotné prepínače sa ťa zmenením farby budú snažiť presvedčiť o tom, že si Wi-Fi alebo Bluetooth úspešne vypol, no po príchode do nastavení zistíš, že tomu tak v skutočnosti nie je. Miesto toho sa totiž stlačením týchto prepínačov len odpojíš od pripojenia, no moduly v zariadení zostanú neustále aktívne.

Nenechaj si ujsť
CEO Apple tvrdí, že iPhone X sa za 1199 € stále oplatí

Podľa zistených informácií je za týmto faktom vcelku pochopiteľný a rozumný dôvod. Apple totiž úmyselne ponecháva aj po zdanlivom vypnutí tieto moduly aktívne, aby mohli naďalej bez problémov fungovať viaceré služby. Jedná sa tak napríklad o funkcie AirDrop, Handoff či zabezpečenie komunikácie iPhonu so spárovanými Apple Watch. Hoci teda americký výrobca nezamýšľal touto funkciou spraviť niečo zlé, prichádzajú s ňou aj viaceré nevýhody.

Horšia bezpečnosť a spotreba

Keďže bude Wi-Fi a  Bluetooth pripojenie neustále aktívne, zvýši sa bezpečnostné riziko zneužitia osobných dát. Okrem toho dôjde zároveň k rýchlejšiemu vybíjaniu batérie, keďže zapnuté moduly pochopiteľne spotrebujú väčšie množstvo energie ako tie vypnuté. Riešením by bolo, keby Apple dá používateľom iOS 11 na výber a mohli by sa tak rozhodnúť, či si želajú Wi-Fi a Bluetooth moduly skutočne vypnúť alebo len odpojiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom