Po mimoriadne silnom októbri v slovenských kinách sú aj na nasledujúci mesiac pripravené viaceré výborné filmy. November v kinách sa bude niesť najmä v znamení očakávaného filmu z Marvel univerza, ale za pozornosť stoja aj ďalšie skvelé žánrové novinky.

Niektoré z nich sú doslova nabité hviezdnymi hereckými menami a na svoje si prídu priaznivci mrazivejšej atmosféry, životopisných drám, komédií či animovaných filmov pre celé rodiny.

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s TOP zvukom?

Kúp si TV Philips Performance spolu so soundbarom alebo bezdrôtovým reproduktorom a po registrácii môžeš získať späť až 50 % ceny soundbaru alebo reproduktoru.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Eternals

Dátum premiéry: 4. november

November je mesiac, kedy do kín konečne prichádzajú očakávaní Eternals – nový tím superhrdinov dohliadajúci na ľudí od nepamäti. Režisérka Chloé Zhao sa po Oscarmi ovenčenej snímke Krajina nomádov vydáva do MCU, kde sa ujme hneď na úvod obrovského projektu, aby predstavila doposiaľ filmom nepoznačené postavy.

Mimozemskí ochrancovia planéty sú povolaní do zbrane, keď sa vráti mimozemská hrozba v podobe bytostí zvaných Deviants. Eternals, humanoidné bytosti žijúce s nami na Zemi v tajnosti, boli po udalostiach z filmu Avengers: Endgame nútení vyjsť z tieňa, aby opäť chránili ľudstvo tak, ako to urobili už mnohokrát v minulosti.

Film pravdepodobne zodpovie aj pálčivú otázku, prečo nezasiahli skôr pri Thanosovom vyčíňaní. V hlavných úlohách sa predstaví mnoho skvelých hercov ako Angelina Jolie, Kit Harrington, Richard Madden, Salma Hayek, Gemma Chan, Kumail Nanjiani a ďalší. Eternals sme sa samostatne venovali aj v obsiahlom článku, v ktorom predstavujeme postavy aj zodpovedáme viaceré dôležité otázky.

Posledná noc v Soho

Dátum premiéry: 11. november

Napínavý a desivý príbeh prelínania minulosti so súčasnosťou nás čaká v novinke Posledná noc v Soho. Mladá Eloise (Thomasin McKenzie), študentka módneho návrhárstva, prichádza z malej dedinky do Londýna, aby sa venovala svojej budúcej kariére.

Nedlho po tom ju ale začnú prenasledovať veľmi „živé“ sny, kde sa stretne s talentovanou speváčkou a tanečníčkou Sandie (Anya Taylor-Joy). Zoznamuje sa so 60. rokmi 20. storočia a odhaľuje viac z minulosti preslávenej londýnskej štvrti zvanej Soho, ako aj nočného klubu Café De Paris, kde Sandie pôsobila.

Ak sa spočiatku sny javia zaujímavo a bezproblémovo, postupne z nich začne opadávať pozlátko a farby prechádzajú do temných odtieňov. Situácia sa začína rapídne zhoršovať, prelínanie minulosti s prítomnosťou už nie je len záležitosťou snov a Eloise, aj keď zmätená, začne pátrať po informáciách. Situácia nebezpečne eskaluje a osudy mladých žien sa prepájajú viac, než si dokázali predstaviť.

Francúzska depeša Liberty, Kansas Evening Sun

Dátum premiéry: 11. november

Vizionársky a originálny režisér Wes Anderson (Psí ostrov, Grandhotel Budapešť) sa vracia s novou komédiou Francúzka depeša Liberty, Kansas Evening Sun, aby tentokrát predstavil sériu príbehov z detašovanej redakcie fiktívnych amerických novín vo fiktívnom francúzskom mestečku.

Dej sa odohráva v 20. storočí a sleduje snahu zamestnancov novín o napísanie nekrológu pre zosnulého editora Arethura Howitzera. My tak dostanete štyri ucelené príbehy pozostávajúce zo spomienok členov redakcie v duchu absurdností, nadsázky a vtipu.

Predstaví sa veľká herecká smotánka ako Benicio del Toro, Adrien Brody, Tilda Swinton, Timothée Chalamet, Bill Murray, Owen Wilson, Fraces McDormand, Léa Seydoux či Jeffrey Wright. Ak máš chuť na uletený film s Andersonovsky špecifickým humorom, nemal by si s rozhodovaním váhať.

Krotitelia duchov: Dedičstvo

Dátum premiéry: 18. november

Značka Krotitelia duchov nie a nie skončiť. Ak nepočítame výstrel do neznáma z roku 2016, kedy sa o reštart série pokúsil režisér Paul Feig s čisto ženským obsadením, máme tu po viac ako 30 rokoch plnohodnotné pokračovanie Krotitelia duchov: Odkaz.

Film nadväzuje na príbeh pôvodnej snímky z roku 1984 a sleduje slobodnú matku s dvoma deťmi, ako sa presťahujú do malého mestečka. Netrvá dlho a spoločne objavia spojenie s pôvodnými krotiteľmi aj odkaz v podobe záhadného dedičstva, ktoré im otočí život o 180 stupňov.

Predstavia sa mladé herecké hviezdy Finn Wolfhard a Mckenna Grace, ako aj ich starší kolegovia Paul Rudd, Sigourney Weaver, Bill Murray alebo Carrie Coon. Zostáva len dúfať, že filmu sa bude dariť viac, než jeho predchodcovi spred pár rokov.

Kráľ Richard

Dátum premiéry: 18. november

Príbeh najúspešnejšej sesterskej dvojice tenistiek sa v novembri dostane aj do slovenských kín. Kráľ Richard: Zrodenie šampióniek je životopisnou drámou o Venus a Serene Williamsových, ale najmä o ich otcovi a trénerovi Richardovi. Práve ten stojí za ich úspechom viac, než ktokoľvek iný vďaka geniálnemu plánu, ako ich dostať z ulice na tenisové výslnie.

Film ukáže, čo všetko je treba obetovať pre úspech, ale zároveň sa zameria aj na silu rodiny, vytrvalosť a vieru, ktoré sú minimálne rovnako dôležité. V hlavných úlohách sa predstavia Will Smith, Aunjanue Ellis, Demi Singleton, Saniyya Sidney, Jon Bernthal a ďalší.

Klan Gucci

Dátum premiéry: 25. november

Ďalšia prehliadka samých zvučných hereckých mien nás čaká vo filme Klan Gucci. Inšpirovaný je skutočnými udalosťami známej talianskej rodinnej značky a mapuje tri celé desaťročia lásky, zrady, dekadencie, pomsty a dokonca aj vraždy.

Film je adaptáciou knihy The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed od spisovateľky Sary G. Forden, ktorá nahliada do zákulisia mediálne známej rodiny a ich odkazu svetu. Budeme tak svedkami udalostí, ako Patrizia Reggiani, bývalá manželka Maurizia Gucciho plánovala vraždu svojho manžela a vnuka módneho návrhára Guccia Gucciho.

Herecké obsadenie má snímka vskutku famózne a predstavia sa napríklad Al Pacino, Adam Driver, Salma Hayek, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Lady Gaga a mnoho ďalších. O niekoľko dôvodov viac, prečo vyraziť práve na tento film do kina.

Encanto: Čarovný svet

Dátum premiéry: 25. november

Milovníci animovaných filmov si v novembri takisto prídu na svoje s novinkou Encanto: Čarovný svet. Film od  Walt Disney Animation Studios nás zavedie do kolumbijských hôr, kde žije rodina Madrigalovcov. Od normálnej rodinky sa na prvý pohľad veľmi nelíšia, no skutočné prekvapenie sa odkryje až pri bližšom spoznaní.

Celé Encanto je totiž čarovným miestom, kde sa každé narodené dieťa stáva niečím špeciálne. A tak tu v podstate máme zrod superhrdinov s nadľudskou silou či napríklad liečivými schopnosťami. Dar ale obíde malé dievčatko menom Mirabel. Ide o predzvesť vytrácania sa mágie? Jedine Mirabel dokáže prísť všetkému na kĺb a postarať sa o výnimočnosť svojej rodinky aj do budúcnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú