banner-le-max-2
Aj keď najväčší svetový veľtrh s elektronikou, CES 2017, oficiálne štartuje až 5. januára, mnohí výrobcovia ukazujú svoje najnovšie technologické výdobytky už teraz. Jedným z nich je aj čínska spoločnosť LeEco, ktorá sa postupom času vybudovala z poskytovateľa streamovacích služieb na technologického giganta. 

Čínske LeEco sa vo svete preslávilo najmä svojimi smartfónmi, ktoré za toľkú slávu vďačia bezkonkurenčnému pomeru ceny a výkonu. K smartfónom však postupom času začala spoločnosť pridávať rôzne kúsky z ostatného technologického sveta a minulý rok sme sa dočkali zrejme prvého masovo vyrábaného smart bicykla, ktorý bol predstavený práve pod značkou LeEco. Minuloročný model bol určený skôr do miest, ako mestský bicykel. Ten však teraz dostáva hneď dvoch nových nástupcov, pričom každý z nich je iného typu.

leeco_smart_mountain_bike
zdroj fotografie: LeEco

Smart cestný bike a smart horský bike budú oficiálne dostupné na americkom trhu už v druhej polovici roka 2017 za zatiaľ neznáme ceny. Navonok pôsobia ako klasické bicykle, majú pedále, sedlo, kolesá, karbónové rámy, hydraulické brzdy či 11-rýchlostný prešmykovač. Zatiaľ čo cestný model má hmotnosť len 8,4 kg, ten určený do ťažšieho terénu váži 12,2 kilogramu. Ak si hovoríš, že zatiaľ ide o klasické „bajky“, teraz prichádza tá zaujímavejšia časť.

leeco-bike
zdroj fotografie: Androidcentral

Oba modely nových super bicyklov sú vybavené zabudovaným 4-palcovým dotykovým displejom so zatiaľ neznámym rozlíšením. Pohonnou jednotkou týchto smart bajkov je Snapdragon 410 procesor, ktorý dodáva potrebnú šťavu Androidu 6.0 Marshmallow so špeciálne navrhnutou nadstavbou BikeOS. LeEco nezabudlo ani na poriadnu batériu, ktorá napája celú inteligentnú časť bicyklov. Batéria má kapacitu až 6000 mAh, ktorá je dokonca užívateľský vymeniteľná. Vo svojej podstate ide o klasický Android smartfón zabudovaný priamo do rámu bicyklov.

LeEco Le Pro 3 kúpiš za najlacnejších 266 €!

Na spomínanom 4-palcovom displeji sa bude zobrazovať detailná navigácia Here Maps, ktorá prichádza už predinštalovaná. Nové bajky dokážu prehrávať online aj offline hudbu, integrujú kompas, barometer, akcelerometer, zadné aj predné svetlo, smerovky, trúbu a alarm, ktorý má odstrašiť potenciálnych zlodejov týchto technologicky nadupaných bicyklov. K bicyklom je taktiež možné pripojiť príslušenstvo tretích strán, ako napríklad snímač srdcového tepu. Výrobca k svojim novým dvojkolesovým tátošom dodáva aj vlastnú aplikáciu, po ktorej nainštalovaní sa môžeš o dosiahnuté výkony či iné dáta deliť s kamarátmi na sociálnych sieťach.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP