Napriek tomu, že rýchlosť technológií ide vpred neskutočným tempom, mnohí sa pri tomto tvrdení možno pozastavia pri otázke smartfónov. Je pravdou, že rok 2018 priniesol naozaj množstvo noviniek v oblasti smartfónov, pričom viacero bolo naozaj premakaných. 

Ak sa pozrieme na rastúcu cenu vlajkových lodí a takmer bežnú sumu približne 1000 €, vzniká otázka či takéto vylepšenia stoja naozaj za to. Smartfóny sa stávajú čoraz drahšími, zvyšuje sa veľkosť RAM, výkon je väčší o zopár percent, no to je z oblasti inovácií niekedy bohužiaľ všetko. Za prudké nárasty každoročných cien, by však mnohí používatelia očakávali oveľa viac.

Prečítajte si tiež!
Najväčší hackerský útok v histórii sa týka aj slovenských stránok. Takto zistíš, či si obeťou nebol aj ty

Prečo je to tak?

Asi hlavným dôvodom je to, že drvivá väčšina používateľov je spokojná a spokojný zákazník znamená aj spokojnú spoločnosť. V tomto prípade môžeme používateľov smartfónov prirovnať k futbalovým fanúšikom. Tí majú svoj obľúbený futbalový klub, ktorému fandia v dobrom aj zlom.

Rovnako je to aj v prípade skalných fanúšikov Applu či Samsungu, ktorí vždy očakávajú najnovšie predstavené modely, ktoré si ihneď zakúpia. Každý z nás určite pozná používateľa iPhonu či Samsungu, ktorý naň nedá dopustiť a to aj napriek tomu, že cena je priam neuveriteľná v porovnaní s inováciami.

Na druhej strane tu máme používateľov, ktorí nepatria k technologickým nadšencom či expertom. Smartfón vyberajú na základe paušálu a používajú ho kým nevyprší viazanosť, alebo nedôjde k nejakej vážnej poruche. K výmene smartfónu pristupujú najskôr po 2 rokoch a teda každý nový smartfón je už o niečo krajší, lepší a rýchlejší. Tento typ používateľov je tak ohromený z toho, aké krásne fotky dokáže robiť fotoaparát, aká je rýchlosť a ako skvelé a vylepšené smartfóny sa vyrábajú každým rokom.

‚‚Predstavujeme vám náš starý smartfón, avšak v nových farbách‘‘

Práve to môže byť hlavným dôvodom toho, prečo spoločnosti neprichádzajú s obrovskými inováciami častejšie. Technologickí nadšenci, ktorí zažívali doslova vzrušenie pri revolúcii smartfónov, počítačov či notebookov však mnohokrát očakávajú oveľa viac. Časy, kedy sme zostali ohromení príchodom prvého snímača odtlačkov prstov či 4G siete sú asi preč. Vystriedalo to zlepšenie výkonu, čoraz väčší počet snímačov kamier na zadnej strane a niekedy aj nejaká tá revolučná novinka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom