Väčšina gadgetov od Xiaomi je uvedená na trh prostredníctvom spoločnosti MIJIA, čo je v podstate sesterská firma Xiaomi. Ich úspešnosť na trhu je takmer istá, nakoľko predtým prebieha crowfundingová kampaň, čím je zaručený záujem o daný produkt.

Celkovo už takto bolo predstavených presne 206 produktov, čo je vzhľadom na nie príliš dlhú existenciu spoločnosti obdivuhodné číslo. Najnovšími produktami sú: špeciálny obojok pre psov Petbit, filtračný džbán a smart futbalová lopta, ktorá spĺňa štandardy FIFA.

Obojok pre psov Petbit

Obojok má názov Petbit a prináša viacero ďalších funkcií. Medzi ne patrí hlavne dlhá výdrž batérie, ktorá zabezpečí, že majiteľ má dostatok času na nájdenie zvieraťa, ak sa mu náhodou stratí. Pre lokalizáciu využíva ako systém GPS, tak aj Beidou. Samozrejmosťou je vodotesnosť, takže nie je problém ani s prípadným pobytom vo vode. Taktiež dokáže sledovať aktivitu psa, a to tým, že počíta počet krokov, ktoré vykonal. Tie sa následne zosynchronizujú s mobilnou aplikáciou, v ktorej môžeš sledovať rôzne štatistiky.

V aplikácii je tiež možné vytvoriť oznámenie v prípade straty psa a zároveň je možné ponúknuť rôzne odmeny za nájdenie. Vtedy začne špeciálny čiarový kód na obojku blikať namodro, čím je možné psa ľahšie nájsť. Následne zosnímaním kódu bude mať nálezca možnosť kontaktovať vlastníka. Obojok sa začne predávať 24. júla v Číne, a to za cenu 199 yuanov, čo je v prepočte približne 27 €.

Filtračný džbán

Slovensko má šťastie, že máme relatívne dostatok pitnej vody, vrátane ich zásob. No nie všade to je také ružové a obyvatelia sa musia potýkať so znečistenými zdrojmi. Xiaomi preto uviedlo na trh vlastný džbán, ktoré je cenovo dostupný a dokáže z vody odfiltrovať vysoké množstvo škodlivín. Vhodný je tak aj pre turistov, ktorí sa obávajú čerpať vodu z rôznych horských a lesných studničiek a potokov.

Prečítaj si tiež
Najnovšie trio letných gadgetov od Xiaomi: 3-osový gimbal, odpudzovač komárov a ventilátor s hlasovým ovládaním

Filter je vyrobený z certifikovaného materiálu, má tri vrstvy a vodu dokáže prefiltrovať už za 5 minút. Jeho životnosť indikujú LED diódy na veku džbánu. Samotná nádoba má objem 2 l. Z vody dokáže odstrániť chlór, ťažké kovy, fenoly (99 %) či chlorid uhličitý (81 %). Jeho cena je stanovená na 99 yuanov (13 €).

Smart futbalová lopta

Včera odštartovali Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 v Rusku a dnes spoločnosť Xiaomi predstavila svoj nový gadget v podobe futbalovej lopty, ktorej nechýbajú rôzne SMART funkcie. Vyrobená je technológiou lepenia z PU kože a butylovej vložky, čím spĺňa štandardy FIFA. Dostupná je vo veľkosti 4 (350 – 390 gramov) a 5 (420 – 450 gramov). V jej vnútri sa nachádza výpočtový modul, ktorý má na starosť sledovať trajektóriu lopty v reálnom čase. Získané údaje je možné sledovať takisto v reálnom čase pomocou vlastnej aplikácie.

Okrem toho si môžeš v aplikácii nastaviť rôzne úrovne a cvičebné programy a na konci tréningu ich vyhodnotiť. Samozrejme pre využívanie týchto funkcií musí byť lopta nabitá. Nabíjanie prebieha bezdrôtovo a už 30 minút stačí na 3 hodiny tréningu. Na plné nabitie zvládne až 7 hodín. V pohotovostnom režime vydrží 40 dní a samozrejme je ju možné využívať aj ako bežnú loptu. Predstavenie sa uskutoční 10. júla ako produkt pre akadémie a futbalové kluby. Dostupná bude za cenu 299 yuanov (40 €).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom