Spočítať všetky produkty, ktoré už čínska spoločnosť Xiaomi predstavila, by nepochybne zabralo dosť veľa času. Nové zariadenia sa predstavujú takmer každý týždeň, a to buď samotnou spoločnosťou, alebo prostredníctvom sesterských firiem. Aj teraz spoločnosť predstavila tri nové gadgety pod značkou MIJIA.

Trojosový gimbal pre telefóny

Prvým produktom je nový, 3-osový gimbal, ktorý je určený primárne pre smartfóny. Možné je osadiť zariadenie s maximálnou váhou 200 gramov a šírkou 86 mm. Disponuje však aj klasickou skrutkou, ku ktorej môžeš pripevniť napríklad akčnú kameru. Hmotnosť samotného gimbalu je 476 gramov vrátane 5000 mAh batérie, ktorá zaručí až 16 hodín výdrže. Stabilizácia prebieha v reálnom čase a s neuveriteľnou presnosťou 0,3 stupňa. Stabilný a hladký obraz je tak hlavnou doménou gadgetu.

Dostupná je preň aj vlastná aplikácia, v ktorej je možné vytvárať videá a fotky v rôznych prednastavených režimoch. Tiež v nej môžeš upravovať rôzne parametre ako je dĺžka uzávierky, ISO, vyváženie bielej a mnoho ďalšieho. Cena tohto gimbalu je stanovená na 599 yuan (cca 80 €). Dostupný bude na začiatok v Indii a Číne.

Odpudzovač komárov

Tento malý a otravný hmyz, ktorí nám doslova pije krv, býva často postrachom leta. Nielenže pôsobí nepríjemne, ale môže byť tiež nosičom mnohých chorôb a infekcií. Je preto obzvlášť dôležité sa pred nimi chrániť, či už repelentom, alebo rôznymi inými odpudzovačmi. Svojím dielom prispelo aj Xiaomi a predstavilo vlastný odpudzovač, ktorý sa od iných trochu odlišuje.

Neužíva elektrický prúd ani chemické látky, na ktoré by sa hmyz nalákal. Namiesto toho má v sebe zabudovaný malý ventilátor, ktorý rozprúdi zo vstavaného filtra špeciálnu, neškodlivú látku, ktorá je však pre hmyz odpudzujúca. Jej životnosť je až 90 dní (pri 8h prevádzke denne). Odpudzovač je napájaný dvoma AA batériami a stojí len 59 yuan (8 €).

Stojanový ventilátor

V tieto horúce dni si veľa ľudí nevie predstaviť deň bez klimatizácie alebo poriadneho ventilátora, ktorý aspoň trochu rozvíri vzduch. Jeden taký má už aj Xiaomi a dosahuje maximálnu spotrebu len 1,8 W a maximálna hlučnosť je 33 dB. Má 4 rýchlosti a môže sa otáčať v 120 stupňovom uhle. Vyrobený je v kombinácii hliník/plast.

Novinka je plne integrovaná s aplikáciou Mi Home, vďaka čomu môžeš tento ventilátor ovládať priamo zo smartfónu, nastavovať rôzne režimy či dokonca ho ovládať hlasom. Cena je stanovená na 349 yuan (46 €).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom