banner-mi5sNaozaj každý deň sa dozvedáme nové a nové informácie o Samsungu Galaxy S8. Tento veľmi očakávaný high-end z dielne najväčšieho producenta smartfónov na svete má jasnú úlohu – zobrať konkurencii aj tie najmenšie esá z rukávu.

Dozvedáme sa teda o vlastnostiach, ako inteligentný asistent vo vstavaných aplikáciách, viacero verzií s rozličnými veľkosťami displejov alebo doplnok v podobe pera S-Pen, ktoré nám má pripomenúť zašlú slávu série Note. Ak sa minimálne tretina zo všetkých tých pripravovaných noviniek potvrdí, máme sa naozaj na čo tešiť. Vcelku ikonickým prvom Samsung smartfónov bolo aj hardvérové domovské tlačidlo, ktoré po stranách vždy dopĺňali podsvietené kapacitné ovládacie tlačidlá. V revolučnej S8-čke však miesto nebude ani pre ne.

samsung-galaxy-note-7-fingerprint
zdroj fotografie: Gizmochina 

Namiesto toho bude dostupný ekvivalent, ktorý je síce softvérového charakteru, no zaznamenáva, akou silou naň používateľ zatlačí. Táto inovácia by teda mohla značiť minimalizáciu rámikov okolo displeja a celkovo by sa tak zvýšila prispôsobiteľnosť. Citlivosť ovládacích tlačidiel na tlak môže ďalej značiť dostupnosť tejto pomerne obľúbenej technológie aj pre celý displej, k čomu následnej Samsung prispôsobí operačný systém s inteligentnými funkciami navyše.

samsung-galaxy-s8-novy-koncept-4

Koncept Galaxy S8

TIP: Podľa analytika sa dočkáme predstavenia Xiaomi Mi6 skôr ako príde na svet Samsung Galaxy S8

Zákazníci a zarytí fanúšikovia tohto giganta teda už netrpezlivo očakávajú obrovské predstavenie, ktoré sa pravdepodobne bude konať na MWC 2017 v Barcelone, kde je dostupné najväčšie množstvo priaznivcov moderných technológií. A ako hodnotíš kroky Samsungu v prípade S8-čky ty? Páčia sa ti zatiaľ možné inovácie tohto revolučného smartfónu?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom