Nokia začala svoju novú etapu pôsobenia v segmente smartfónov predstavením hneď niekoľkých modelov. Začiatkom januára sme mohli vidieť prvý model Nokia 6. Ten onedlho nasledovali modely Nokia 3 a 5, ktoré boli odhalené na veľtrhu MWC 2017 v Barcelone.

Výstava MWC 2017 síce nepriniesla žiaden high-end smartfón zo stajne niekdajšieho giganta, no napriek tomu sme boli svedkami odhalenia dvoch ďalších modelov. Novoročnú Nokiu 6 tak nasledovali modely 3 a 5. Spočiatku sa hovorilo, že Nokia 6 bude dostupná výhradne v ďalekej Číne. Našťastie, znovuzrodená spoločnosť prinesie svoje smartfóny aj k nám do Európy. Prvým zariadením dostupným u nás na Slovensku je legendárna 3310-ka v modernom šate.


zdroj fotografie: DGtle

Nenechaj si ujsť
MWC 2017 | Nokia je späť v hre! Trojicu cenovo dostupných Android smartfónov uvádza globálne

Teraz sa však do Európy dostávajú aj zvyšné modely, ktoré boli doteraz predstavené. Nokia 3, 5 a 6 sa objavili na stránke holandského predajcu, kde si ich môžu zákazníci predobjednať. Dátum oficiálneho začiatku predaja týchto zariadení na trh ale stále nie je známy. Špekuluje sa o spustení predaja niekedy v druhom štvrťroku, ktorý sa ale začne už budúci mesiac.

Zobraziť cenu Nokie 3310 v slovenských e-shopoch

zdroj fotografie: Nokia

Nokia 6 bola úplne prvým smartfónom spoločnosti po dlhých rokoch nečinnosti. Svojou výbavou síce nenaplnila priania fanúšikov, no napriek tomu je o tento model v Číne veľký záujem. Už o pár týždňov tak môžeme očakávať, že všetky tri spomínané modely dorazia aj na pulty predajní v Európe. Plánuješ si zaobstarať niektorú z nových Nokií?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom