banner-note-7Práce na novej dvojici Nexus smartfónov sa pomaly, ale isto blížia ku koncu. Poznáme dizajn noviniek a rovnako sú známe aj ich špecifikácie. Napriek tomu však stále nie je známy oficiálny dátum predstavenia tejto dvojice zariadení. Najnovší únik však prináša informácie o tom, že novinky od Googlu prešli FCC certifikáciou.

Tieto informácie boli potvrdené dokumentom, v ktorom sa uvádza, že finálna verzia používateľskej príručky k týmto zariadeniam bude dostupná na stránke Support.Google.com/Nexus. V tomto dokumente figurujú smartfóny pod kódovými označeniami. Model Sailfish nesie označenie G-2PW2100, zatiaľ čo model Marlin bol označený ako G-2PW4100. Očakáva sa, že Marlin bude od svojho súrodenca o niečo väčší a podľa predchádzajúcich únikov by mal disponovať 2K displejom o uhlopriečke 5,5-palcov. Do Sailfishu bude umiestnený kompaktnejší 5-palcový displej s FullHD rozlíšením. Obe zariadenia prídu so 4-jadrovým procesorom Snapdragon 820, ktorý doplní nekompromisná grafická jednotka Adreno 530. Pamäť RAM by sa mala vyšplhať na hodnotu 4 GB, zatiaľ čo interné úložisko pojme 32 GB dát. Zadný fotoaparát príde s rozlíšením 12 MPx a ten predný ponúkne 8 MPx rozlíšenie.

Huawei Nexus 6P 32 GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

HTC-Nexus-5P-Sailfish-1024x826

Len včera sme vám priniesli živé fotografie, ktoré viac približujú dizajn. Výrobu noviniek zabezpečí spoločnosť HTC, ktorá sa postarala aj o výrobu vôbec prvého Nexus smartfónu. Spolupráca s Googlom pri výrobe týchto dvoch zariadení by mohla konečne taiwanskú spoločnosť nakopnúť späť na ten správny smer. FCC certifikácia predstavuje záverečnú bodku pri výrobe zariadení a je preto možné, že sa nových Nexusov dočkáme už naozaj čoskoro.

TIP: Očakávaný HTC Nexus Sailfish sa objavil na nových fotografiách

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom