Nové Nexusy prešli certifikáciou FCC

Teraz čítate
Nové Nexusy prešli certifikáciou FCC

banner-note-7Práce na novej dvojici Nexus smartfónov sa pomaly, ale isto blížia ku koncu. Poznáme dizajn noviniek a rovnako sú známe aj ich špecifikácie. Napriek tomu však stále nie je známy oficiálny dátum predstavenia tejto dvojice zariadení. Najnovší únik však prináša informácie o tom, že novinky od Googlu prešli FCC certifikáciou.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tieto informácie boli potvrdené dokumentom, v ktorom sa uvádza, že finálna verzia používateľskej príručky k týmto zariadeniam bude dostupná na stránke Support.Google.com/Nexus. V tomto dokumente figurujú smartfóny pod kódovými označeniami. Model Sailfish nesie označenie G-2PW2100, zatiaľ čo model Marlin bol označený ako G-2PW4100. Očakáva sa, že Marlin bude od svojho súrodenca o niečo väčší a podľa predchádzajúcich únikov by mal disponovať 2K displejom o uhlopriečke 5,5-palcov. Do Sailfishu bude umiestnený kompaktnejší 5-palcový displej s FullHD rozlíšením. Obe zariadenia prídu so 4-jadrovým procesorom Snapdragon 820, ktorý doplní nekompromisná grafická jednotka Adreno 530. Pamäť RAM by sa mala vyšplhať na hodnotu 4 GB, zatiaľ čo interné úložisko pojme 32 GB dát. Zadný fotoaparát príde s rozlíšením 12 MPx a ten predný ponúkne 8 MPx rozlíšenie.

Huawei Nexus 6P 32 GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

HTC-Nexus-5P-Sailfish-1024x826

Len včera sme vám priniesli živé fotografie, ktoré viac približujú dizajn. Výrobu noviniek zabezpečí spoločnosť HTC, ktorá sa postarala aj o výrobu vôbec prvého Nexus smartfónu. Spolupráca s Googlom pri výrobe týchto dvoch zariadení by mohla konečne taiwanskú spoločnosť nakopnúť späť na ten správny smer. FCC certifikácia predstavuje záverečnú bodku pri výrobe zariadení a je preto možné, že sa nových Nexusov dočkáme už naozaj čoskoro.

TIP: Očakávaný HTC Nexus Sailfish sa objavil na nových fotografiách

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
33%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]
  • Pepo

    Pre mňa ten dizajn pripomína HTC Desire 320, telefón za 100€… Keďže vkus je čisto subjektívna záležitosť, tak pre mňa je to vyslovene škaredý dizajn. Popravde, akokoľvek nadupaný software a ani čistý Android by ma neprinútili si tento smartphone kúpiť. A to len kvôli dizajnu :)

  • Michal Baška

    Jop aj pre mňa zatiaľ všetky úniky, či už sú pravdivé alebo nie, vyzerajú otrasne. Ale fakt desne. Také staré škaredé low-endy. Bue..A ak fakt za tým stojí HTC (ktorej htc 10 je vymakaný kúsok dizajnu) tak nech sa radšej zahrabú pod zem. A ak ich nasledujúci telefón bude vyzerať podobne tak koniec tejto kedysi slávnej značke. Ako to mohol vôbec google schváliť ?

  • Martin Mihali

    Ten dizajn vyzerá fakt otrasne, ako telefóny z roku 2012 – oblé, veľké rozmery, pol kilometra štvorcového rámčekov okolo, k tomu ten fotoaparát alá zrnko šošovice. Toto fakt nevyzerá príliš dobre, ak si to porovnáme s krásnym Nexusom 6P alebo 5X, tak je to dizajnová katastrofa a v prípade, že by som chcel Nexus, išiel by som radšej do nich. Ušetril by som a ešte by som mal krajší telefón. Radšej by som oželel SD 820…