Apple nedávno predstavil novú generáciu svojich profesionálnych tabletov, ktoré prešli zásadnými zmenami, a to aj po stránke dizajnu. Práve ten sa však stal problémom, ktorý kritizovali prví používatelia pri viacerých aplikáciách, vrátane najpopulárnejšej služby pre streamovanie videí. Netflix aplikácia nebola prispôsobená novým obrazovkám iPadov Pro, a tak sa po spustení objavili virtuálne čierne rámiky, čo však už spoločnosť napravila.

Nový iPad Pro v menšom a väčšom prevedení sa začal predávať len pred pár dňami. Prví šťastní majitelia si tak už môžu vychutnať ich ohromný výkon a všetky vylepšenia, ktoré Apple spravil. Medzi inými zásadne upravil aj dizajn konštrukcie a obrazovku, ktorá teraz dostala výrazne tenšie rámiky v porovnaní s predošlou generáciou. Takýto prístup spoločnosti potešil mnohých fanúšikov jej tabletov, ktoré tohto roku skutočne vydali zo seba to najlepšie.

Problém sa týka viacerých aplikácií

Hoci vyzerá nová 11″ a 12,9″ obrazovka iPadu Pro pre rok 2018 úchvatne, je to práve ona, ktorá spôsobuje používateľom vrásky na čele. Mnohé aplikácie pre iOS totiž ešte nie sú optimalizované na nový pomer strán, a tak sa pri spustení mnohých titulov objavujú virtuálne čierne rámiky displeja. Práve takýmto nedostatkom trpela aj aplikácia Netflixu, ktorý však už všetko napravil v novej aktualizácii. Používatelia si tak môžu svoj obľúbený film či seriál vychutnať na celej obrazovke nového iPadu Pro. Netflix však nie je jedinou aplikáciou, ktorá potrebuje byť pre nové tablety s iOS 12 optimalizovaná.

Nenechaj si ujsť
Marvel seriály od Netflixu majú vážny problém. Sú odsúdené k zániku?

Na čakacej listine je mnoho ďalších titulov, ktoré stále nepodporujú nový pomer strán displeja a po spustení sa nezobrazujú na celú jeho plochu. Ostáva tak len na vývojároch a spoločnostiach, aby ukázali ochotu a prispôsobili svoje aplikácie najnovším iPadom Pro. Apple pritom stanovil deadline, do ktorého musia aplikácie prejsť týmito zmenami. Úpravy budú musieť vývojári vykonať do marca budúceho roka a využiť tiež súbory iOS 12 SDK. Prestup na nový pomer strán teda chvíľu potrvá, no potom by mala byť väčšina ponuky v App Store perfektne vhodná aj pre veľké obrazovky iPadov Pro s tenšími rámikmi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom