Informácie o procesore Kirin 960 naznačujú použitie nových jadier Artemis

banner-p9Spoločnosť Huawei je jedna z mála výrobcov smartfónov, ktorá výlučne používa vlastné procesory, známe pod názvom Kirin. Dnes sa na internete objavili prvé informácie o najnovšom Kirine, tentokrát s označením Kirin 960. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Čínsky analytik, Pan Jiutang, dnes na čínsku sociálnu sieť uverejnil príspevok, v ktorom bližšie opisuje nový čip. Ten by sa podľa všetkého mal volať Kirin 960 a aj napriek tomu, že nie je výrazným vylepšením oproti predchodcom Kirin 950 / 955, sú veci, v ktorých sa novinka od starších bratov odlišuje. V novom procesore by sme mali podľa všetkého opäť nájsť 8 jadier, pričom 4 z nich by mali byť staré známe Cortex-A53 jadrá. Zvyšné jadrá boli nahradené z pôvodných Cortex-A72 na úplne nové Artemis jadrá.

Huawei P9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Kirin 960 detaily

Tie narozdiel od „Cortexov“ využívajú 10 nm výrobný proces. Ďalšia veľká zmena sa týka grafického čipu. Ten by mal byť nahradený z pôvodného štvorjadrového Mali-T880 MP4, na zatiaľ neznámy osemjadrový ekvivalent. Novinke by to malo pomôcť prekonať svoju najväčšiu slabinu, grafický výkon. Okrem toho nový Kirin 960 dostane ako prvý procesor od Huawei plnú podporu LTE Cat.12 sietí. Podrobnejšie informácie by sme sa mali dozvedieť v nasledujúcich týždňoch alebo mesiacoch.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]