banner-redmi-3s
O konferencii spoločnosti Xiaomi, ktorá sa má konať presne o týždeň, 27. júla, už určite viete. Mnoho fanúšikov tohto čínskeho „Apple“ je v očakávaní, že konečne predstaví svoj prvý notebook, o ktorom sa tak dlho hovorí.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Čoraz viac informácií o budúcom Xiaomi Mi Notebook nás utvrdzuje v tom, že Xiaomi by v tento deň naozaj mohlo predstaviť prvý prenosný počítač vo svojom portfóliu. Nedávne informácie o použití výkonného Intel Core i7 procesore a nízkej cene sa teraz zdajú byť, bohužiaľ, nepravdivé. Aspoň z časti. Najnovšie informácie z čínskych zdrojov totižto hovoria o nových špecifikáciách a cene, ktoré vyzerajú oveľa reálnejšie, no zrejme vás nepotešia. Hovorí sa o dvoch verziách najnovšieho notebooku – menšej s 11-palcovým a väčšej s 13-palcovým displejom.

Apple MacBook Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-notebook

TIP: Xiaomi Mi Notebook – Únik reálnych fotografií a cena pod hranicou 300 €

Menší, 11-palcový model bude cielený pre nenáročných používateľov, čomu má byť prispôsobená aj jeho hardvérová výbava. V prípade tohto modelu máme očakávať FullHD rozlíšenie displeja, Intel Core M procesor a lacnejšie LPDDR3 RAM pamäte. Obrazovka má disponovať výbornými pozorovacími uhlami a po konštrukčnej stránke by mal byť notebook vyrobený z hodnotného hliníka. 11-palcový model by mal tiež integrovať množstvo konektorov ako USB 3.0, USB Type-C, HDMI výstup či 3,5 mm audio jack. Ako sa písalo už viackrát, operačným systémom by sa mal stať Windows 10 od Microsoftu. Odhadovaná cena 11-palcovej verzie Xiaomi Mi Noteboku je 3999 juanov, čo je v prepočte pomerne vysokých 545 €.

Fotografie údajného Xiaomi Mi Notebooku sa ukázali ako falošné. V skutočnosti ide o notebook Hasee X4.

Čo sa 13-palcovej verzie týka, tá by mala byť zameraná na tých najnáročnejších používateľov. Práve v konfigurácii tejto verzie by sme mali nájsť spomínaný Intel Core i7-6600U procesor spolu s 8 GB RAM pamäťou a grafickou kartou Nvidia GeForce GT940M. Na tejto verzii by sme si teda zahrali aj náročnejšie hry. Výkonnejšiu verziu Xiaomi Mi Notebooku bude tiež možné zabezpečiť vlastným odtlačkom prsta, keďže sa očakáva aj prítomnosť snímač odtlačkov prstov. Softvérovú stránku má opäť tvoriť Windows 10. 13-palcová verzia Xiaomi Mi Notebooku spadajúca do high-end triedy ponesie aj odpovedajúcu cenovku. Odhadovaná suma za túto verziu je vysokých 8000 juanov, alebo 1090 €. Xiaomi nebude na Apple Macbook laptopy útočiť len výbavou a dizajnom, ale zrejme aj podobnými cenami. Znova však musíme brať nasledovné informácie s rezervou, keďže oficiálneho potvrdenia alebo vyvrátenia týchto parametrov a vôbec existencie Xiaomi notebooku by sme sa mali dočkať už 27. júla. Uvidíme, čo si Xiaomi pre nás pripraví tentokrát.

Hasee X4

Hasee X4

Xiaomi si dalo za cieľ predať aspoň 1 milión kusov svojich dvoch nových notebookov. Čo myslíte, podarí sa im to pri takýchto cenách a výbave?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom