banner-redmi-note-3-proS ohľadom na počet fanúšikov značky Xiaomi nie je prekvapením, že každý deň sa šíria nové a nové dohady ohľadne dlhoočakávaného modelu Xiaomi Mi5. Ani dnešný deň nebude výnimkou, keďže unikla dvojica fotografií samotného zariadenia. Je to po prvýkrát, čo máme možnosť vidieť Mi5 s bežiacim operačným systémom!

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Tvary smartfónu veľmi pripomínajú tie, ktoré sme mali možnosť vidieť už skôr, na niekoľkých rendroch zariadenia. Podobnosť sa dá nájsť aj v podlhovastom domácom tlačidle, ktorý zrejme ukrýva snímač odtlačkov prstov. Z tohto dôvodu je veľmi pravdepodobné, že na fotografiách je skutočne pripravovaný Xiaomi Mi5. Na prvej fotografii je možné vidieť, že smartfón beží na operačnom systéme Android 6.0 s nadstsvbou MIUI a vďaka tmavému pozadiu takmer nieje možné rozoznať rámiky displeja. To však už neplatí o druhej fotografii, ktorá okrem niektorých špecifikácií zariadenia odhaľuje aj tenké rámiky, viditeľné na každej strane displeja. V tomto smere bude mať zrejme výhodu tmavý model novinky, na ktorom rámiky nebudú tak viditeľné. Napriek tomu to ale vyzerá, že v oblasti dizajnu spoločnosť odviedla naozaj dobrú prácu.

xiaomi-mi-5-live-imagesAni tentoraz sme sa však nedočkali záberov zadnej strany Xiaomi Mi5, jednotlivé rendre však napovedajú, že fotoaparát bude situovaný v ľavom, hornom rohu smartfónu. Zobrazované špecifikácie na druhej fotografii odhaľujú 3 GB RAM, 64 GB vnútorné úložisko a operačným systémom je v tomto prípade vývojárska edícia MIUI 7 založená na Android 6.0 Marshmallow. Tieto špecifikácie budú zrejme patriť tej najmenej výkonnej variante Xiaomi Mi5. Očakáva sa minimálne ďalšia varianta ponúkajúca 4 GB RAM, pričom niektoré informácie dokonca spomínajú model s až 6 GB RAM.

xiaomi-mi5-katalog

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP