Pár týždňov po premiére nových iPhonov sa pomaly odhaľuje záujem zákazníkov o upgrade zo svojho staršieho smartfónu. Predpoklady analytikov vyznievali doteraz pozitívne, no podľa posledných štatistík bude radosť spoločnosti väčšia. Mnohí používatelia sa chystajú vymeniť svoj aktuálny model za nové iPhony Xs, Xs Max, alebo Xr, ktoré prinesú Apple ešte viac ziskov.

Prvá veľká vlna výmeny staršieho iPhonu za niektorý z nových kúskov nastala pred rokom po predstavení iPhonu X, ktorý ako prvý priniesol do sveta Apple smartfónov poriadnu revolúciu. Viacerí zákazníci tak chceli mať v rukách moderne vyzerajúci model, ktorý by splnil ich očakávania. Aj keď by si niektorí mysleli, že táto situácia sa tak skoro opakovať nebude, posledné predstavenie nových iPhonov ukazuje opak.

Situácia sa vyvíja lepšie ako sa čakalo

Najnovšie štatistiky spoločnosti Piper Jaffray totiž ukazujú, že zo 700 opýtaných responedentov sa chystá iPhone Xs, alebo Xs Max, kúpiť až 39 % z nich. Zhruba rovnaký počet by si pritom dokonca kúpil obe verzie týchto noviniek. Očakávania mnohých analytikov tak teraz prekonávajú túžby fanúšikov Apple. Ten sa bude radovať nielen z ešte vyšších príjmov, ale tiež z vysokej priemernej predajnej ceny svojich smartfónov. Táto hodnota donedávna kolísala na sume 633 €, no vďaka predajom iPhonu Xs Max, ktorý zákazníci najviac uprednostňujú, sa môže vyšplhať až na 663 €.

Zobraziť celú galériu (0)
Jonathan Morrison/YouTube

Nenechaj si ujsť
Apple zdržiava príchod dostupnejšieho iPhonu Xr. Výrazne môže ovplyvniť plány spoločnosti

Karty by však mal zamiešať lacnejší iPhone Xr, ktorého predaj bude spustený v priebehu tohto mesiaca. Jeho nižšia cena pri vyšších predajoch môže ovplyvniť výslednú priemernú predajnú sumu iPhonov. O nej sa ešte pred krátkym časom hovorilo, že by sa mohla po sprístupnení nových iPhonov dostať na 653 €. Vyhliadky do budúcnosti sú podľa analytikov ešte odvážnejšie a v priebehu budúceho roka môže Apple predávať svoje smartfóny za priemernú sumu 672 €.

Zobraziť celú galériu (0)
Jonathan Morrison/YouTube

Takéto čísla sú síce chvályhodné a spoločnosť z nich má určite radosť, no nakoniec to sú zákazníci, ktorí k tomuto rekordu prispievajú. Mnoho z nich pritom pri návšteve predajne s iPhonmi odíde práve s iPhonom Xs Max, ktorý je najväčším modelom, aký kedy Apple predstavil. Kalifornský gigant sa tak čoskoro stane ešte majetnejším a opäť raz zvýši svoju trhovú hodnotu, ktorá už pokorila hranicu 1 bilióna.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú