banner-mi5-pro
Xiaomi tento rok s jedným vlajkovým modelom, aktuálnym high-endom Xiaomi Mi5, určite neskončí. Takmer každý deň počujeme nové info dokonca o viacerých vlajkových lodiach, ktoré má najväčší výrobca v čínskom mobilnom priemysle ešte len predstaviť.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Vyzerá to tak, že august bude v mobilnom priemysle naozaj rušný mesiac. Hneď na začiatku mesiaca má svoju vlajkovú loď, Galaxy Note 7, predstaviť juhokórejský Samsung. Konferenciu plánuje usporiadať aj Xiaomi, na ktorej by mal byť taktiež predstavený smartfón s označením vlajková loď. Novinka bude patriť do známeho portfólia Xiaomi Mi smartfónov a prinesie naozaj vysoký výkon.

Xiaomi Mi5 Pro 4GB/128GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-mi-device-specs-leak

Hardvérové špecifikácie, ktoré unikli na čínskych sociálnych médiách uvádzajú, že nadchádzajúce zariadenie od Xiaomi phablet s 5,5-palcovým displejom s klasickým FullHD rozlíšením. Zaujímavosťou je využitie OLED panelu, ktorý bude pravdepodobne dodávať spoločnosť AUO. Top-end výkon zabezpečí najnovší Qualcomm Snapdragon 821 procesor spolu so 4 GB RAM, respektíve 6 GB RAM typu LPDDR4 v prípade vyššej verzie.

xiaomi-mi5-cierna

Predný snímač odtlačkov prstov v Xiaomi Mi5

Novinke nebude chýbať ani predný snímač odtlačkov prstov, podobne ako má Xiaomi Mi5. Pre používateľov bude k dispozícii 64 GB a vyššia, 128 GB pamäťová verzia nového smartfónu. Budúca vlajková loď od Xiaomi nebude len výkonným monštrom, ale aj smartfónom s výdržou aspoň dva dni. Tú zabezpečí veľká, 3700 mAh batéria. Aby toho nebolo málo, novinka bude z časti aj fotosmartfónom. Hovorí sa, že bude integrovať rovnaký snímač ako nájdeme v Galaxy S7, ktorý sa v súčasnosti radí medzi špičku vo fotografickom výkone. Buď teda pôjde o Samsung ISOCELL S5K2L1 snímač, alebo Sony IMX260. K perfektným fotografiám a videám so stabilizovaným obrazom dopomôže aj 4-osová optická stabilizácia obrazu známa zo Xiaomi Mi5.

Xiaomi Mi5 Pro so 4 GB RAM na Slovensku

Bohužiaľ, dôveryhodnosť týchto informácií neviem, no jedno je isté. Xiaomi to tento rok ešte rozbalí a určite sa máme na čo tešiť.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom