Na novú vlajkovú loď Samsungu v podobe Galaxy Note 10 si budeme musieť počkať ešte zopár dní, no k dispozícii sú už viaceré informácie o dizajne a základných špecifikáciách. Používatelia sa tak môžu tešiť napríklad na štýlový vzhľad a väčší displej či kapacitu batérie. Najnovšie úniky z benchmark testovania dokonca napovedajú, že v prípade Galaxy Note 10 sa môže jednať o najrýchlejšie Android zariadenie, informuje PhoneArena.

Ešte pred oficiálnym predstavením, ktoré je naplánované na 7. August, sa totiž Note 10 ocitol v známom benchmark testovaní Geekbench, kde dosiahol skvelé výsledky. Práve tie naznačujú, že v praxi by tak mohla nová vlajková loď predstavovať najrýchlejší smartfón sveta. Hlavnú rolu v tomto prípade zohráva predovšetkým rýchlejší čipset.

Vylepšený 7 nm čipset

Nová vlajková loď bude s najväčšou pravdepodobnosťou disponovať novým 7 nm procesorom Exynos 9285, ktorý na americkom trhu nahradí Snapdragon 855+. V benchmark testovaní bol Note 10 poháňaný čipsetom Exynos 9285 porovnávaný s modelom Galaxy S10+ (Exynos 9280) a nový čipset priniesol jednoznačné víťazstvo, informuje BGR. Nová výrobná technológia je podľa predstaviteľov Samsungu síce náročná, no očakávajú, že sa stane lídrom medzi čipsetmi.

Nenechaj si ujsť
Veľký únik: Pozeráme sa na finálny dizajn Samsungu Galaxy Note 10? Unikli aj kľúčové špecifikácie

Jedná sa totiž o druhú generáciu 7 nm čipsetov, ktoré sú vyrobené takzvaným extrémnym ultrafialovým litografickým zariadením (EUV). V porovnaní s prvou generáciou je ich rýchlosť vyššia až o 15 % a táto výrobná technológia je podľa Samsungu oveľa lepšia než TSMC, ktorá je súčasťou A12 či Snapdragonu 855. Exynos 9285 tak môže prísť s prvým 7 nm čipsetom spoločnosti Samsung, ktorá plánuje aj integrovanú 5G konektivitu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP