Leto 2020 bude pre hráčov takým malým sviatkom. Spoločnosť Nvidia totiž plánuje v tomto období predstaviť novú sériu grafických kariet. Najvýkonnejšia z nich, model RTX 3080, sa dokonca objavil na prvých fotografiách, informuje WCCFtech.

Nová rada kariet RTX 3000 bude zrejme predstavená už počas tohtoročných letných prázdnin, ale v hre je tiež virtuálna konferencia Computex, ktorá sa koná koncom septembra. Prvá reálna fotografia karty RTX 3080 sa však už dostala na internet a my sa môžeme pozrieť, ako bude vlajkový model vyzerať.

Grafická karta je symetrická a neprináša žiadne „šialené“ tvary či krivky. Celkový dizajn je pomerne striedmy, okraje grafickej karty na prvý pohľad vyzerajú, že sú tvorené z hliníka podobne ako pri RTX 2080. Pokojne však v tomto prípade môže ísť aj o prémiovo vyzerajúci plast. To, z akého materiálu je karta poskladaná, sa dozvieme zrejme až pri samotnom prestavení.

O chladenie sa postará dvojica obojsmerných ventilátorov, ktoré preháňajú vzduch cez pekne tvarované rebrá chladiča.

Rovnako aj doska plošných spojov dostala nepravidelný tvar. Vďaka jej tvarovaniu mohli inžinieri umiestniť ventilátor bližšie ku grafickému procesoru, čím sa výrazne zefektívni jeho chladenie. Na fotografiách, žiaľ, nie sú vidieť konektory, no portál Videocardz uvádza, že tie by sa mohli presunúť na bok karty v rovnakom usporiadaní ako pri modeloch Quadro.

O RTX 3080 ďalej vieme, že príde s novým grafickým čipom GA104 alebo GA102 a tomuto čipu dopomôže 8 alebo 16 GB operačnej pamäte vRAM. Cenovky nových kariet série RTX 3000 zatiaľ nepoznáme, no odborníci odhadujú, že vy mali byť priaznivejšie ako pri uvedení série RTX 2000.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom