O májovej aktualizácii Windows 10 s označením 2004 sme už niekoľkokrát písali. Či už sa ti novinky pozdávajú, alebo nie, ide rozhodne o jednu zo stabilnejších aktualizácií operačného systému, no aj tá sa dočkala niekoľkých nepríjemných neduhov. Windows Latest teraz píše o konštantnom mrznutí zariadení za prítomnosti legendárnej Modrej obrazovky smrti (BSoD).

O nadpriemernom vyskakovaní Blue screen of death (BSoD) informovali najprv požívatelia na fórach, čo neskôr potvrdil aj samotný Microsoft. Vina sa v tomto prípade pripisuje neaktuálnym ovládačom hardvéru, ktoré majú tendenciu pri takto veľkých aktualizáciách nie stopercentne spolupracovať s operačným systémom.

Microsoft upozorňuje používateľov NVIDIA grafických kariet s ovládačmi verzie 358.00 a staršími, že počas inštalácie májovej aktualizácie Windows 10 alebo krátko po inštalácií môže dochádzať k BSoD chybe. Chybu môžu rovnako spôsobovať staršie verzie ovládačov audia alebo určité dokovacie stanice s Thunderboltom.

Prečítaj si tiež
Správca úloh vo Windowse: Jeho tvorca odhalil tieto triky, o ktorých veľa ľudí nevie

Podľa Microsoftu automatické aktualizácie na počítačoch, kde by verzia 2004 mohla spôsobovať problémy, sú už zablokované. Spoločnosť však upozorňuje, že používatelia dokážu tieto aktualizácie inštalovať aj manuálne skrz nástroje ako je napríklad Media Creation Tool.

Ak aj u teba dochádza k chybám spôsobeným nekompatibilitou aktualizácie 2004 s ovládačmi tretích strán, najlepším riešením je nová inštalácia operačného systému. Vtedy dochádza rovnako k inštalácii všetkých potrebných ovládačov na najaktuálnejšie verzie, ktoré budú už z princípu kompatibilné s danou verziou Windowsu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom