Na sklonku jesene usporiadal Elon Musk predstavenie, ktoré malo patriť novému elektrickému nákladiaku Tesla Semi. Po jeho odhalení mu však slávu vyfúkol nový športový elektromobil, ktorý svojimi vlastnosťami uchvátil celý automobilový svet. Tesla Roadster sa po pár mesiacoch od premiéry ukázala priamo na asfalte, ktorý ale tento prototyp nedojazdil na vlastných kolesách.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Prvý pohľad na elektrický Roadster 2. generácie sa nám naskytá takmer 2 mesiace po jeho oficiálnom predstavení. Počas tejto významnej udalosti ostali ohromení všetci prítomní hostia, ktorí obdivovali dokonalé dizajnové krivky tohto elektrického superšportu. Elon Musk navyše začal sypať z rukáva neuveriteľné čísla, ktoré mnohým brali dych. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 1,9 sekundy či maximálna rýchlosť prekračujúca 400 km/h sú len časťou z toho, čím chce Tesla Roadster 2. generácie zaujať.

Testovacia jazda nedopadla podľa predstáv

Táto novinka chce budúceho majiteľa ohromiť aj skutočne dlhým dojazdom, ktorý má na jedno nabitie činiť takmer 1000 km. To, či takéto vlastnosti ponúkne aj sériovo vyrábaný ku,s je ešte otázne, no Tesla už pilne pracuje na testovaní prototypu a plánovaní výroby. Dôkazom toho je skúšobný kus zachytený v uliciach počas testovacej jazdy. Elon Musk predpokladá, že po ukončení všetkých testov a prípravy výroby môže byť spustená v roku 2020. Do tej doby tak zrejme uvidíme ešte mnoho fotografií novej pýchy spoločnosti ako sa preváža po uliciach, no dúfame, že sa nabudúce nedopadne ako tento testovací kus.

Zajazdiť si na ňom bol Franz von Holzhausen, ktorý sa postaral o dokonalý vzhľad tohto druhého Roadsteru. V ten deň zobral túto elektrickú „beštiu“ na fotenie, no neskôr sa v uliciach Malibu auto z ničoho nič zastavilo v strede cesty. Tento čas bol viac než dostatočný na to, aby si Teslu Roadster 2. generácie vyfotili zvedaví okoloidúci. Tesla ale vyvracia fakt, že by tento prototyp zastavil kvôli poruche.

Nenechaj si ujsť
Elon Musk to myslel vážne. Tesla Roadster je pripravená na cestu do vesmíru v rakete Falcon Heavy

Zatiaľ tak nie je jasné, z akého dôvodu neprešiel zvyšok cesty po vlastných. Koniec koncov, ide len o testovací kus, ktorý rozhodne ešte nemá vychytané všetky „muchy“. Výrobcovi chvíľu potrvá, kým všetky nedostatky tohto elektrického superšportu vyladí a uvedie ho do sériovej výroby. Dúfame však, že produkcia mu pôjde „od ruky“ a nestretneme sa s výrobnými problémami ako pri Modeli 3. Veríš, že sa Elonovi Muskovi podarí dodržať termín spustenia výroby tohto modelu?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
13%
Mám to
7%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
13%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]